jak zarabiać na allegro

Jak zarabiać na Allegro w 2021 roku? Poradnik dla początkujących

Jak zarabiać na Allegro i dlaczego warto rozpocząć współpracę z tą platformą? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym poradniku. Jeżeli jesteś zainteresowany zarabianiem na najpopularniejszym polskim portalu aukcyjnym, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Dlaczego warto być obecnym na Allegro?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy czy może dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-handlem, nie możesz ignorować Allegro. To największa platforma e-commerce obecna na polskim rynku. Portal funkcjonuje od ponad 20 lat i przyciągnął miliony użytkowników, którzy często właśnie tam podejmują swoje decyzje zakupowe.

Allegro jest portalem, gdzie wszystko jest dobrze uporządkowane. Z łatwością znajdziemy interesujący nas przedmiot. Proces zakupu jest bardzo sprawny, a w przypadku problemów, Allegro pomaga rozwiązać spór pomiędzy kupującym, a sprzedającym. Dodatkowo oferuje „Program Ochrony Kupujących”, który sprawia, że zakupy na portalu są bardzo bezpieczne. Nie dziwi zatem fakt, że Allegro to portal chętnie wybierany przez kupujących.

Przejdźmy jednak do konkretów czyli do zarabiania na Allegro.

Jak zarabiać na Allegro nic nie sprzedając?

Zacznijmy od najłatwiejszego sposobu generowania zysków poprzez platformę, czyli jak zarabiać na Allegro nic nie sprzedając?

Program partnerski„Allegro Polecam”

Jak na duży serwis e-commerce przystało, Allegro oferuje program afiliacyjny, który nazywa się „Allegro Polecam”.

allegro polecam
Fot: https://allegro.pl/programy-lojalnosciowe/allegro-polecam

Zasada działania programu jest prosta – wystarczy jedynie polecać produkty na Allegro. W momencie, gdy ktoś dokona zakupu, otrzymasz prowizję. W celu polecania ofert należy wygenerować w panelu specjalny link afiliacyjny, który monitoruje ruch oraz śledzi sprzedaże. Dzięki linkom afiliacyjnym, system przypisuje prowizję za sprzedaż do właściwego partnera.

Jak dołączyć do „Allegro Polecam”?

 1. Wejdź na stronę https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/allegro-polecam
 2. Wybierz produkt/y, które chcesz polecać i wygeneruj link polecający.
 3. Udostępnij link w sieci, np. poprzez stronę internetową, bloga, Facebook, Instagram czy TikToka.
 4. Otrzymuj prowizję za zakupy dokonane z twojego polecenia.

Uwaga!

Nagrody w programie partnerskim Allegro przyznawane są po 45 dniach od momentu zakupu. Allegro musi mieć pewność, że kupujący nie dokonał zwrotu produktu.

Minusem programu partnerskiego „Allegro Polecam” są kategorie wyłączone z programu: nieruchomości, usługi, wakacje, inne pojazdy i łodzie, motocykle i quady, maszyny, naczepy, przyczepy, samochody, kolekcje, antyki i sztuka, militaria, rękodzieło, leki bez recepty i dermokosmetyki, suplementy diety i odżywki oraz erotyka.

Wyłączenie z programu partnerskiego tak wielu kategorii sprawia, że traci on na atrakcyjności. Może w takiej sytuacji lepiej postawić na zarabianie na AliExpress?

Prowizja w programie „Allegro Polecam”

Regulamin programu partnerskiego „Allegro Polecam” mówi, że nagrodą w programie jest prowizja, która stanowi 20% prowizji pobranej przez Allegro od sprzedaży danego towaru. Aby móc dokonać wypłaty środków, należy zebrać minimalną kwotę do wypłaty wynoszącą 20 zł.

Warto także podkreślić, że program afiliacyjny „Allegro Polecam” to sposób na zarabianie na Allegro bez inwestycji. Można zacząć od zaraz i nie jest wymagany żaden wkład finansowy, ponieważ linki afiliacyjne można udostępniać w social media, które również są darmowe.

Program afiliacyjny „Allegro Polecam” wypada gorzej na tle innych programów. Odwiedź nasz ranking programów partnerskich, z którego dowiesz się, gdzie zarobisz najwięcej.

Po prostu sprzedawaj! Najlepszy sposób na zarabianie na Allegro

Pewnym jest, że w programie partnerskim Allegro nie zarobimy „kokosów”. I jeżeli myślimy o poważnym zarabianiu na Allegro, musimy wykorzystać platformę do celu, w jakim została ona stworzona, czyli do e-handlu.

Sprzedawcy na Allegro wykorzystują dwa modele biznesowe:

 • dropshipping – zamawianie produktu w imieniu klienta od dostawcy (najczęściej z Chin)
 • sprzedaż produktów z własnego magazynu

Obydwa te sposoby zarabiania na Allegro są popularne, dlatego poniżej przyjrzymy się im nieco bliżej.

Dropshipping

Dropshipping to metoda zarabiania, w której nie jest wymagane posiadanie własnego sklepu internetowego z magazynem. Zasada działania jest prosta – zakładamy na Allegro konto, na które dodajemy produkty z innych portali np. AliExpress. Ustalamy odpowiednią cenę, oczywiście wyższą, aby biznes był opłacalny i przyjmujemy zamówienia poprzez Allegro. Kiedy klient dokona zakupu, zamawiamy towar od dostawcy.

dropshipping allegro

Tutaj warto zaznaczyć, że towar wysyłany jest bezpośrednio od dostawcy np. z Chin, dlatego musimy zaznaczyć w ofercie, że czas dostawy może być wydłużony.

W skrócie – zarabianie na Allegro na dropshippingu to po prostu pośrednictwo w sprzedaży. Nie musimy magazynować produktów, ani wysyłać ich do klienta. Oczywiście musimy czuwać nad procesem dostawy, kiedy już pobraliśmy pieniądze od klienta.

Jak wygląda sprzedaż w ramach dropshippingu?

 1. Wystawiasz na Allegro przedmiot, który fizycznie znajduje się np. w Chinach.
 2. Klient za pośrednictwem Allegro zamawia przedmiot i dokonuje zapłaty.
 3. Zamawiasz produkt u dostawcy z Chin z bezpośrednią wysyłką do klienta.
 4. Czuwasz nad procesem sprzedaży do momentu, gdy klient otrzyma towar.

Dużym plusem dropshippingu jest wysoka marża, dzięki czemu możemy sporo zarobić.

Minusem jest natomiast czas dostawy, który w najgorszym przypadku wynosi nawet 2 miesiące.

Warto jednak podkreślić, że coraz więcej firm z Chin inwestuje w magazyny w Europie, dzięki czemu produkty dostarczane są w ciągu kilku dni. Sprzedawcy ci również samodzielnie działają na Allegro.

Aby biznes był opłacalny, musimy sprzedawać produkty na które jest zapotrzebowanie.

Sprzedaż produktów z własnego magazynu

Sprzedawcy na Allegro najczęściej jednak decydują się na sprzedaż produktów z wysyłką ze swojego magazynu. Dzięki temu mają pełną kontrolę na procesem sprzedaży, ale ta metoda zarabiania wymaga od nas większych nakładów finansowych. Musimy posiadać magazyn, w którym będziemy przechowywać towar.

Na Allegro działają duże markety, jak również mniejsi przedsiębiorcy oraz osoby sporadycznie coś sprzedające. Każdy znajdzie tam miejsce dla siebie.

allegro sprzedaż

Większość sprzedawców działa na zasadzie „kup taniej – sprzedaj drożej”. Po prostu zamawiają towar w większej ilości np. z Chin i sprzedają drożej polskiemu odbiorcy. Można się o tym przekonać, porównując ceny niektórych produktów na Allegro z cenami na chińskich portalach.

Jeżeli posiadasz magazyn lub miejsce, gdzie możesz przechowywać towar, ta metoda zarabiania na Allegro będzie dla Ciebie idealna.

Wskazówki, które warto wykorzystać, jeśli chcesz zarabiać na Allegro

 1. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą np. sklep, załóż na Allegro konto firmowe. Dzięki temu zyskasz zaufanie klientów oraz dostaniesz szansę zawalczenia o status „Super Sprzedawca”.
 2. Twórz nieszablonowe opisy produktów, które przyciągną uwagę do twoich ofert. W tym temacie szczególnie polecamy nasz poradnik „jak tworzyć opisy produktów, które sprzedają”.
 3. Postaw na marketing:
  • Dodaj unikalne zdjęcia, które pokazują, w jaki sposób klienci wykorzystują Twój produkt.
  • Pisz bloga firmowego, stwórz grupę na Facebooku, bądź obecny w innych social media oraz linkuj do swoich ofert. Dzięki temu zyskasz nowych klientów.
  • Przyciągaj klientów prezentami, np. dodając próbki czy firmowe gadżety.

Zarabianie na Allegro nie jest trudne

Zarabianie na Allegro jak każdy inny biznes wymaga przemyślenia i oceny pod kątem opłacalności. Tysiące sprzedawców oraz partnerów codziennie zarabia na Allegro, a to oznacza, że warto zacząć współpracę z portalem.

Pomyśl o sprzedaży na Allegro w kontekście długofalowym. Próby oszustwa, sprzedawanie podróbek czy zarabianie na kosztach przesyłki na Allegro to działania, które z pewnością nie zagwarantują Ci dobrej sławy. Warto być uczciwym sprzedawcą, dzięki czemu Twoje oferty będą chętniej wybierane, a to z kolei przełoży się na realny zysk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *