jak zarabiać w domu

Praca w domu w 2021 roku. 15 pomysłów na zarabianie w domu

Praca w domu to dla wielu nieosiągalny cel, a dla innych konieczność. Jedni marzą o pracy w domowym zaciszu, inni natomiast czerpią przyjemność z pracy w biurowej atmosferze. W poniższym poradniku zebraliśmy 15 pomysłów na zarabianie w domu. Jeżeli zatem szukasz pomysłu na pracę w domu lub chcesz zmienić branżę, ten poradnik z pewności będzie cennym źródłem inspiracji.

1. Zostań marketerem afiliacyjnym

Zostań marketerem afiliacyjnym – zarabiaj na polecaniu produktów i pośrednictwie w sprzedaży. Dzięki sieciom afiliacyjnym oraz programom partnerskim, masz do dyspozycji mnóstwo produktów, które możesz promować od zaraz. Praca w marketingu afiliacyjnym może być bardzo dochodowa. Wiele osób zajmujących się tym na poważnie, zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie!

W skrócie: Otrzymujesz dostęp do swoich indywidualnych linków partnerskich. Możesz udostępniać je na blogu, Facebooku, Instagramie czy w komentarzach pod artykułami. Kiedy ktoś kliknie w Twój link i dokona zakupu, Ty otrzymasz prowizję.

Sprawdź nasz ranking programów partnerskich oraz przeczytaj o NutriProfits, czyli programie partnerskim, który oferuje najwyższe prowizje sięgające nawet 40%!

Dlaczego ludzie uwielbiają marketing afiliacyjny? Ponieważ pozwala zarabiać duże pieniądze przy bardzo małych lub nawet zerowych kosztach.

2. Zarabiaj na blogowaniu

Blogowanie to bardzo ciekawe hobby, ale także sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Co ważne, możesz zacząć blogować od zaraz i nie musisz nic inwestować. Z łatwością założysz swojego pierwszego, darmowego bloga. Jak to zrobić? Zajrzyj do naszego poradnika „Jak założyć bloga? Poradnik dla początkujących: krok po kroku

Sposoby zarabiania na blogu:

Odwiedź nasz obszerny artykuł, z którego dowiesz się, jak są sposoby na zarabiania na blogu.

3. Twórz treści – zostań copywriterem

Copywriting to tworzenie treści na użytek internetu. Po prostu zarabiasz na pisaniu. Jeżeli masz lekkie pióro i kreatywne pomysły, copywriting jest dla Ciebie!

Nie martw się, jeżeli do tej pory nie tworzyłeś treści. Każdy kiedyś zaczynał, a jak wiadomo – praktyka czyni mistrza.

Istnieje wiele platform, które pośredniczą pomiędzy copywriterami a zleceniodawcami. Zarejestruj się na jednej z nich i przyjmuj swoje pierwsze zlecenia.

Jeżeli lubisz pisać i – zamiast sprzedawać treści – chcesz je zmonetyzować w inny sposób, zajrzyj do naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jak zarabiać na pisaniu.

4. Zamień rękodzieło na gotówkę

Wiele osób tworzy w domowym zaciszu różnego rodzaju produkty fizyczne, jak np. magnesy na lodówkę, biżuterię czy makramę. Czy kiedykolwiek myślałeś o sprzedaży swoich prac? Jeśli nie, to koniecznie zrób to!

Swoje dzieła z łatwością sprzedasz za pośrednictwem platformy Etsy, a także poprzez Instagram, blog czy własny sklep internetowy. Dlaczego zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

5. Pracuj jako wirtualny asystent

Jest to zawód niezwykle popularny w ostatnich latach. Wirtualnego asystenta można porównać do pracownika biura, z tym, że pracuje on wyłącznie zdalnie.

Do obowiązków wirtualnego asystenta należy: obsługa korespondencji, terminowe regulowanie płatności, obsługa klienta oraz wiele innych zadań, które zostaną ustalone pomiędzy asystentem a pracodawcą.

Ogłoszenia o pracę w charakterze wirtualnego asystenta znajdziesz na popularnych portalach związanych z pracą.

6. A może social media manager?

Znasz się na mediach społecznościowych? Korzystasz z Facebooka, Instagrama, Twittera czy TikToka? Jeżeli tak, połącz przyjemność spędzania czasu w mediach społecznościowych z zarabianiem.

Menadżer ds. social media odpowiedzialny jest za zarządzanie wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych oraz ustalanie celów marketingowych.

Praca na takim stanowisku może mieć charakter zdalny, a jedyne narzędzia, jakich potrzebujesz to laptop oraz dostęp do internetu. Social media manager to świetny pomysł na pracę w domu.

7. Otwórz sklep internetowy

Sklep internetowy to kolejny pomysł na biznes i na pracę w domu. Możesz sprzedawać produkty z magazynowaniem w domu lub oprzeć model biznesowy swojego sklepu na dropshippingu. Więcej na ten temat znajdziesz w naszych poradnikach, gdzie podpowiadamy, jak zarabiać na Allegro oraz jak zarabiać na Aliexpress.

Najważniejsze, czego potrzebujesz do sprzedaży przez internet, to sklep internetowy, który założysz np. na darmowych platformach. Kolejną rzeczą, której potrzebujesz jest oczywiście towar. A jeżeli nie chcesz sprzedawać produktów w swoim własnym sklepie internetowym, skorzystaj z Allegro, Amazona czy eBay. Portale te są codziennie odwiedzane są przez miliony kupujących, dzięki czemu Twoja oferta ma szansę być zauważona.

8. Przeprowadzaj szkolenia

Posiadasz zainteresowania oraz umiejętności, które możesz wykorzystać? Przekaż je dalej, prowadząc różnego rodzaju szkolenia np. online. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, ponieważ ludzie stale się przebranżawiają.

Przykłady szkoleń: kurs makijażu, kurs gotowania, kurs tworzenia reklam w social media, kurs związany z rękodziełem itd. Jest wiele możliwości. Jeżeli robisz coś, w czym czujesz się naprawdę dobrze, pomyśl o szkoleniach.

9. Udzielaj korepetycji

Kolejny pomysł na pracę w domu, to korepetycje. Nie jest to oczywiście nic nowego, ale zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże. W szczególności, kiedy wielu uczniów uczy się zdalnie i ma niedobory wiedzy.

Korepetycji możesz udzielać z każdej dziedziny, ale z pewnością największym zainteresowaniem będą cieszyć się języki obce i matematyka.

10. Zarabiaj na fotografii

Jeżeli pasjonujesz się fotografią, umiesz ustawić kadr i uchwycić idealny moment, oznacza to, że możesz zarabiać na zdjęciach. Oczywiście nie musisz od razu zakładać profesjonalnej firmy fotograficznej oraz inwestować w sprzęt.

Jeśli jesteś amatorem i chcesz wskoczyć poziom wyżej, skorzystaj z kursów, które pomogą Ci stać się profesjonalistą.

Jeżeli temat ten wydaje Ci się interesujący, zapraszamy do naszego poradnika, z którego dowiesz się jak zarabiać na zdjęciach na wiele różnych sposobów.

11. Pracuj w domu w IT

Tworzenie stron internetowych oraz grafik, programowanie, konsultacje techniczne z zakresu IT, to tylko niektóre sposoby na pracę w domu. Jedno jest pewne – trzeba być naprawdę dobrym w tym, co się robi. Wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie z pewnością znajdą odzwierciedlenie w wysokim wynagrodzeniu.

Praca w IT to przede wszystkim: tworzenie aplikacji, projekty UX, projektowanie grafik oraz stron www, tworzenie animacji, a także usługi związanie z SEO oraz SEM.

12. Zostań opiekunką do dziecka

Lubisz dzieci i z łatwością nawiązujesz z nimi kontakt? Jeżeli tak, przemyśl opiekę na dzieckiem. Nie jest to zajęcie łatwe, ale może okazać się przyjemne.

Co więcej, kiedy dziecko śpi lub zajęte jest zabawą, możesz zająć się swoimi sprawami, blogowaniem, rękodziełem czy po prostu szukaniem innych inspiracji na pracę w domu.

13. Pracuj jako kosmetyczka

Kosmetyczka nie narzeka na brak klientów. Tworzenie efektownych makijaży czy zdobienie paznokci wymaga szkoleń, treningów oraz chęci do nauki.

Jeżeli jesteś dobrą kosmetyczką, z łatwością znajdziesz kolejne klientki. Ba! To one Cię znajdą za pomocą poczty pantoflowej, ponieważ dobre usługi są często polecane przez znajomych.

Oczywiście będąc kosmetyczką, warto publikować efekty swoich prac w social media, np. na Instagramie czy na Facebooku.

14. Oferuj wyprowadzanie psów

W ostatnim czasie popularność zdobywają usługi dotyczące zwierząt. Psi hotel czy wyprowadzanie psów to pomysły na biznes, które pozwalają zarobić dodatkowe pieniądze. Ten rodzaj zajęcia cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród młodszych osób.

Mimo, że nasz poradnik dotyczy pracy w domu, takie zajęcie, jak wyprowadzanie psów, będzie wymagało opuszczenia przez Ciebie czterech ścian. Spacer z czworonogiem jednak dobrze Ci zrobi.

Jak wyszukiwać zlecenia na wyprowadzenie psów? Wrzuć ulotkę do skrzynki, zawieś ogłoszenie na tablicy ogłoszeń lub po prostu zapytaj ludzi, którzy mają zwierzęta, czy są zainteresowani tego typu usługami.

15. Otwórz catering dietetyczny

Firmy oferujące catering dietetyczny czyli tzw. „dietę pudełkową” przeżywają rozkwit. Wynika to z faktu, że wiele osób nie znajduje czasu na przyrządzanie posiłków lub po prostu nie lubią tego robić. Jeżeli lubisz gotować, możesz na tym zarabiać, oferując catering dietetyczny.

Dodatkowo, możesz uczestniczyć w różnego rodzaju targach, gdzie zaprezentujesz swoje kulinarne działa.

Wiele osób zajmuje się pieczeniem ciast, a klientów pozyskuje się głównie poprzez grupy i strony na Facebooku.

Warto pamiętać, że dostarczając tego typu usługi, należy zadbać o wysokiej jakości produkty i higienę.

Praca w domu w 2021 roku

Praca zdalna lub praca w domu to zagadnienie, które budzie coraz większe zainteresowanie. Wiele osób pragnie pracować z domu, ponieważ są zmęczeni pracą w biurze, dojazdem do pracy czy nieustannym tkwieniem w korkach.

praca w domu w 2021 roku

Coraz więcej pracodawców oferuje możliwość pracy zdalnej, ale wiele osób chce pracować z domu na swój własny rachunek, mając nienormowany czas pracy. Dla takich właśnie osób powstał nasz poradnik.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł, w którym znajdziesz 15 pomysłów na pracę w domu będzie dla Ciebie drogowskazem i pomoże odnaleźć zajęcie, które pozwoli Ci zarabiać bez wychodzenia z domu.

Jeżeli masz inne pomysły na pracę w domu, napisz komentarz pod artykułem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *