Program partnerski Ceneo – Jak działa i ile można zarobić?

Program partnerski Ceneo to jeden ze sposobów na monetyzację ruchu w witrynie. Ilość kategorii, jakie są do dyspozycji partnera, jest tak duża, że każdy webmaster znajdzie coś, co może promować na swoim blogu czy stronie internetowej. Redakcja marketingfeed.pl postanowiła przyjrzeć się nieco bliżej możliwościom, jakie oferuje program partnerski Ceneo. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy warto nawiązać współpracę z serwisem, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Co to jest Ceneo?

Jest to serwis działający w branży e-commerce, który gromadzi oferty kilkunastu tysięcy sklepów internetowych. Portal Ceneo potocznie nazywany jest porównywarką cen, gdyż za jego pośrednictwem możemy w łatwy sposób sprawdzić ceny interesujących nas produktów i wybrać najlepszą ofertę.

ceneo logo

Za sprawą Ceneo dowiemy się, jakie są opinie o sklepie, który reklamuje się pośrednictwem serwisu, jak również sprawdzimy komentarze o konkretnym produkcie. Dzięki programowi „Zaufanych Opinii” mamy pewność, że odzwierciedlają one rzeczywiste odczucia konsumentów i nie są wystawiane na zlecenie producentów czy sklepów.

Program partnerski Ceneo

Ceneo.pl, jako jeden z największych graczy w branży e-commerce oferuje swój program partnerski, który pozwala zarabiać właścicielom witryn internetowych. Niezależnie, czy prowadzisz darmowy blog czy może jesteś właścicielem witryny, w którą sporo inwestujesz, możesz dołączyć do programu partnerskiego i zarabiać na tym.

program partnerski ceneo

Przystąpienie do programu jest bezpłatne. Dzięki temu, że Ceneo to marka uznana na polskim rynku, mamy pewność, że firma jest wypłacalna, a zarobione pieniądze zawsze otrzymamy na czas.

Kto może zostać partnerem?

Aby zostać partnerem w programie Ceneo należy założyć konto. W procesie rejestracji należy wskazać:

 • adres e-mail, który będzie jednocześnie loginem;
 • hasło;
 • adres strony www, którą zgłaszamy do programu partnerskiego;
 • tematykę strony – należy wskazać maksymalnie 3 kategorie;
 • kraj;
 • informacje, czy rejestrujemy się jako osoba prywatna czy jako firma – od tego zależeć będzie sposób rozliczeń z Ceneo.

Po zaakceptowaniu regulaminu oraz aktywacji konta, będziemy mogli zalogować się do panelu.

Obsługa interfejsu

Panel partnerski programu Ceneo jest prosty i przejrzysty. Na stronie głównej, w menu bocznym znajdziemy podział na następujące kategorie:

 • Panel partnera
 • Kreacje
 • Płatności
 • System poleceń
 • Cennik
 • Parametry konta

W prawym, górnym znajduje się funkcja zmiany języka (do wyboru: polski lub angielski), saldo konta oraz login osoby aktualnie zalogowanej. Przejdźmy jednak do krótkiego omówienia wszystkich najważniejszych funkcji.

Panel Partnera

W panelu partnera, na stronie głównej, znajdują się aktualności dotyczące zmian w serwisie oraz informacje na temat najnowszych kampanii dedykowanych, dostosowanych do wcześniej wybranych kategorii bloga.

Ponadto na stronie głównej znajdziemy także statystki obejmujące okres ostatniego miesiąca oraz tygodnia. Stąd także możemy przejść do szczegółowych statystyk, dzięki którym będziemy w stanie analizować skuteczność przeprowadzanych kampanii.

W panelu partnera dodamy także adresy stron internetowych, na których chcemy promować produkty. Znajdziemy tu także historię salda, zmienimy ustawienia konta oraz znajdziemy wszystkie wiadomości otrzymane od administratorów programu.

Panel Partnera, w zakładce „Pomoc”, oferuje również dostęp do materiałów pomagających rozpocząć zarabianie. Są to poradniki, e-booki oraz regulaminy.

Kreacje

Najistotniejszą z punktu widzenia partnera opcją, są kreacje. To właśnie w tym menu stworzymy reklamę, którą następnie będziemy wyświetlać na blogu lub stronie internetowej.

Klikając z menu „lista kreacji” znajdziesz wszystkie wygenerowane przez siebie kreacje reklamowe. Z kolei klikając w przycisk „Nowa kreacja”, stworzysz nową reklamę.

Formy reklamy:

 • Banner reklamowy – to reklama graficzna, po kliknięciu w którą, internauta zostanie przekierowany do konkretnej oferty lub sklepu. W programie partnerskim Ceneo możemy tworzyć reklamy w wielu formatach, dzięki czemu z łatwością umieścimy je w nagłówku bloga, panelu bocznym, panelu dolnym czy w treści.
 • Link tekstowy – to po prostu link do konkretnej oferty, sklepu lub kategorii, który możemy umieścić w tekście na blogu.
 • Rotator – rodzaj reklamy przypominają banner, jednak w przypadku rotatora możemy wybrać wiele kategorii, które będą się zmieniać. Ten rodzaj kreacji reklamowej może mieć różne rozmiary, dzięki czemu łatwo umiejscowimy go na blogu.
 • Wyszukiwarka – kreacja pozwalająca stworzyć pole wyszukiwania wraz z przyciskiem. Kiedy umieścimy wyszukiwarkę na blogu, czytelnik po wpisaniu w nią określonego zapytania, zobaczy wyniki wyszukiwania z portalu Ceneo.pl.

Jak wygenerować link html w programie partnerskim Ceneo?

Ze wszystkich kreacji w programie partnerskim Ceneo, największą popularnością cieszy się link. Można go wstawić w dowolnym miejscu na blogu, by polecić czytelnikowi jakiś produkt.

Przykład:

Na blogu kulinarnym, w przepisie, można wskazać czytelnikowi, jakie konkretnie produkty powinien kupić, podając link do ofert Ceneo.

Innym przykładem może być blog modowy, gdzie pokazując kolację ubrań, możesz wskazać czytelnikowi, gdzie kupi prezentowane przez ciebie ubrania.

Jak wygenerować taki link?

 1. Wybierz w menu „lista kreacji”, a następnie kliknij w pomarańczowy przycisk „Nowa kreacja”.
 2. Z rozwijanego menu wybierz „link tekstowy”.
 3. Wskaż nazwę kreacji oraz kanał (może być domyślny).
 4. Wybierz, czy link ma prowadzić do strony produktu czy do kategorii produktów.
 5. Wyszukaj produkt lub kategorię, której ma dotyczyć reklama i kliknij „Wybierz”
 6. W polu „wygenerowany link” pojawi się adres URL, który jest twoim linkiem partnerskim. Dzięki niemu system trackingowy Ceneo będzie w stanie przypisać prowizję do twojego konta. Możesz go wkleić w dowolnym miejscu na blogu, na Facebooku czy na Instagramie.

W menu „Kreacje” znajdziemy także listę stworzonych przez siebie kanałów, które ułatwiają zarządzenie reklamami, a także API, jednak funkcję tę rekomendujemy bardziej zaawansowanym użytkowaniom.

Program partnerski Ceneo – zarobki

Informacje na temat zarobków znajdziesz w prawym górnym rogu w polu „Saldo”, a także w bocznym menu „Płatności”.

Aby dokonać wypłaty zarobionych środków saldo musi przekroczyć 100 zł. Wynagrodzenie w programie partnerskim Ceneo wypłacane jest pomiędzy 1 a 15 dniem każdego miesiąca.

Wypłatę można zrealizować w podmenu „Dane do przelewu”, gdzie należy podać podstawowe dane dotyczące posiadacza konta partnerskiego oraz wkleić skan rachunku, którego wzór do pobrania również znajdują się w tym podmenu.

Jakie są stawki? Ile można zarobić?

Jeśli chodzi o Ceneo program partnerski, stawki są następujące:

 • Przeklik [65%] – oznacza prowizję za zakup dokonany po przejściu do sklepu współpracującego z Ceneo.
 • Kup na Ceneo.pl [65%] – oznacza prowizję za zakup dokonany na portalu Ceneo za pomocą opcji „Kup teraz”.
 • Polecenie [10%] – oznacza prowizję, jaką otrzymasz od transakcji wygenerowanych przez osobę, której poleciłeś program partnerski Ceneo.

65% wydaje się dużą stawką prowizyjną, ale pamiętajmy, że to nie jest prowizja liczona od kwoty, jak wyda klient. 65% liczone jest od prowizji, którą za sprzedaż otrzymuje Ceneo.

Przykład: Klient klika w twój link partnerski i przechodzi na stronę sklepu. Dokonuje zakupu, za który portal Ceneo otrzymuje prowizję. Od otrzymanej kwoty prowizji, Ceneo wylicza Twoją prowizję, która wynosi 65%.

Warto zaznaczyć, że prowizje zależne są od kategorii produktu, sklepu, w którym został dokonany zakup, a także od wartości produktu.

Program Partnerski Ceneo – opinie

Trzeba przyznać, że opinie o programie partnerskim Ceneo są dobre. Na plus z pewnością jest ogromna liczba ofert, które można promować, bardzo dobry kontakt z supportem oraz pewność otrzymania wypłaty na czas.

Ceneo oferuje możliwość tworzenia estetycznych kreacji reklamowych oraz ciekawy model rozliczeń, choć żeby zarobić duże pieniądze, trzeba mieć witrynę, która generuje spory ruch.

Trudno znaleźć na polskim rynku drugi take program partnerski, który oferowałby tak szeroki wybór ofert, jak Ceneo.

Program partnerski z pewnością docenią:

 • Posiadacze stron internetowych oraz blogów;
 • Youtuberzy;
 • Posiadacze stron oraz grup na Facebooku;
 • Instagramerzy oraz użytkownicy Pinteresta;

Polecamy program partnerski Ceneo na bloga kulinarnego, modowego lub poświęconego zdrowiu. Twórcy działający w tych kategoriach, znajdą tutaj bardzo szeroką ofertę, którą będą mogli zaprezentować w swojej blogowej przestrzeni.

Co ważne – do programu przystąpić mogą zarówno osoby prywatne, jak również firmy, które chcą zarobić na swoich działaniach prowadzonych w sieci.

Program partnerski Ceneo oferuje 90-dniowy czas życia ciasteczek (cookies). Oznacza to, że jeżeli użytkownik kliknie w twój i nie dokona od razu zakupu, a np. za miesiąc, wówczas nadal otrzymasz prowizję.

Jak Ceneo wypada na tle innych programów partnerskich?

Z pewnością nie najgorzej, ale dla blogerów, którzy tworzą blogi oraz strony o zdrowiu i urodzie, znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się NutriProfits, który oferuje do 40% prowizji od każdej transakcji oraz dożywotni czas życia cookies.

Jeśli chodzi o program partnerski Ceneo, regulamin to pierwsza rzecz, którą powinniśmy przeczytać przed przystąpieniem do współpracy. Są w nim jasno określone wszystkie kwestie dotyczące zarabiania w recenzowanym programie.

Czy warto dołączyć do programu partnerskiego Ceneo?

Program partnerski Ceneo to jeden z najstarszych sposobów na zarabianie w „polskim internecie”. Serwis przyciąga tysiące właścicieli stron internetowych, blogerów, youtuberów oraz instagramerów, którzy mogą dorobić na swojej internetowej działalności.

Program posiada dobre opinie, a wypłaty dokonywane są na czas, co z pewnością docenią osoby, które szukają stabilnego źródła zarobkowania w internecie.

Odpowiadając na pytanie – Tak, warto dołączyć do programu partnerskiego Ceneo, by zacząć zarabiać realne pieniądze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *