Najlepsze programy partnerskie – ranking 2021

Programy partnerskie to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie w Internecie. Ten rodzaj marketingu internetowego cieszy się stale rosnącą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ najlepsi zarabiają na tym krocie. W tym artykule dowiesz się, czym są programy partnerskie, gdzie najwięcej zarobić, w jaki sposób zarabiać i wiele, wiele więcej.


Najlepszy program partnerski 2021!

nutriprofits logo

Produkty z kategorii zdrowie/uroda
Blisko 50 produktów z kilkunastu kategorii
Wysokie prowizje sięgające 40%
Nawet kilkaset złotych od jednej sprzedaży
Działalność na kilkudziesięciu zagranicznych rynkach

Zarejestruj się i zacznij zarabiać pieniądze!


Programy partnerskie to inaczej programy afiliacyjne. Nazwa ta wzięła się z angielskiego affiliate marketing, gdzie affiliate w wolnym tłumaczeniu oznacza partnerstwo między reklamodawcą a wydawcą. Rejestrując się w programie partnerskim, stajesz się wydawcą i tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz reklamować wybrane produkty lub usługi.

Współpraca z reklamodawcami za pomocą programów partnerskich stwarza nieograniczone możliwości. W tym świecie wszystko zależy tylko od Ciebie. Ty wybierasz co i w jaki sposób chcesz promować, i tylko od Ciebie zależy, ile czasu poświęcisz na to w ciągu dnia.

Afiliacja może stać się dla Ciebie sposobem, by jedynie dorobić do wypłaty, a może na tyle poczujesz ten biznes, że staniesz się jednym z lepiej zarabiających. Najlepsi w programach partnerskich zarabiają nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie…

Ranking programów partnerskich

Poniżej znajduje się ranking programów partnerskich stworzony przez zespół MarketingFeed.pl. Wybranie kilku najlepszych programów nie było proste, dlatego skupiliśmy się przede wszystkim na wielkości prowizji i zainteresowaniu ofertą, bo przecież najważniejszym elementem w afiliacji jest zarobiony pieniądz. Finalnie wyłoniliśmy 3 najlepsze programy partnerskie z 3 różnych kategorii.

Pod uwagę wzięliśmy również takie cechy programów partnerskich jak zasięg geograficzny, obecność materiałów reklamowych, a także wsparcie partnerów.

1. NutriProfits

nutriprofits.com

NutriProfits to wyjątkowy program partnerski z kategorii zdrowia i urody działający od 2013 roku. W ofercie programu można znaleźć kilkadziesiąt produktów z 17 różnych kategorii. Największym atutem programu są wysokie prowizje, które sięgają do 40% cen produktów – czasami przy jednej sprzedaży można zarobić nawet kilkaset złotych.

nutriprofits suplementy, nutriprofits oferta, panel z ofertą nutriprofits

W NutriProfits każdy może znaleźć coś dla siebie – program posiada 17 kategorii produktów w tym odchudzanie, trądzik, łysienie, seks i wiele więcej. Wystarczy mieć stronę internetową z ruchem, sprawnie działające konto na Instagramie czy nieprzeciętną bazę mailingową. Sposobów na promocję produktów jest wiele, a kilka z nich opisaliśmy w dalszej części artykułu.

5 dowodów na to, że NutriProfits jest najlepszym programem partnerskim

Program partnerski NutriProfits został opisany już wiele razy w Internecie, dlatego skupimy się tylko na konkretach. Zobacz dlaczego to właśnie ten program partnerski jest numerem 1.

1. Bardzo wysokie prowizje

NutriProfits oferuje bardzo atrakcyjne zarobki – za sprzedaż produktów możemy otrzymać do 40% prowizji. Oznacza to, że przy sprzedaży suplementu za 169 zł możesz otrzymać ponad 60 zł. Ponadto wiele osób decyduje się na większe zakupy i tak przy zakupie 3 sztuk produktu kupujący musi zapłacić 338 zł (trzecie opakowanie gratis), dzięki czemu na Twoje konto wpływa 135 zł. Dostępny jest jeszcze jeden pakiet aż sześciu opakowań ze zniżką 50%, za który należy zapłacić 507 zł – wówczas na Twoje konto wpłynie 202 zł.

nutriprofits prowizje, nutriprofits ile można zarobić, nutriprofits prowizje za sprzedaż

Oczywiście ceny produktów są różne, a rekordzista kosztuje niemal 400 zł. Najniższa prowizja za sprzedaż produktów to 30%. Jest jeszcze opcja 35%. Prowizje są po prostu przypisane do produktów, więc bez przeszkód można wybrać najbardziej opłacalną ofertę.

Porównując wysokość prowizji w NutriProfits z innymi programami partnerskimi, można pomyśleć, że jest się w innym świecie. Popularne programy afiliacyjne zazwyczaj oferują kilka procent od sprzedaży. Programy partnerskie banków za promowanie kredytów oferują jeszcze niższe stawki. To pokazuje, że NutriProfits jest zdecydowanie jednym z najlepszych programów partnerskich.

2. Duży wybór produktów

Zaczynając współpracę z NutriProfits, nie jest się skazanym na promowanie produktów z tylko jednej kategorii. Na ten moment kategorii produktów jest 17 (odchudzanie, potencja, łysienie, bezsenność, chrapanie, kulturystyka, kobiece libido, oczyszczanie organizmu, nootropiki, przeciw starzeniu, powiększenie biustu, ogólna kategoria, testosteron, tarczyca, żylaki, trądzik, zdrowie stawów), a łączna ilość produktów wynosi niemal 50.

nutriprofits produkty

Dzięki tak dużemu wyborowi o wiele łatwiej można znaleźć swoją niszę. W sposób samodzielny można zdecydować, na którym produkcie da się zarobić najwięcej. Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko do jednego produktu lub kategorii. Promując efektywnie jednocześnie kilka kategorii, można liczyć na naprawdę duże zarobki.

3. Produkty wysokiej jakości cieszące się popularnością

NutriProfits samodzielnie produkuje swoje suplementy bez wykorzystywania najprostszych rozwiązań. Wiele mówi się o tym, że w programach partnerskich z suplementami znajdują się drogie produkty o słabym składzie i wątpliwym działaniu – jednak nie można tego powiedzieć o suplementach z oferty NutriProfits.

Produkty w tym programie partnerskim są tworzone na bazie najlepszych naturalnych składników niejednokrotnie przebadanych pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Producent stawia na jakość, dlatego w jego suplementach można znaleźć najlepsze opatentowane formuły, jak na przykład BioPerine®, SINETROL® Xpur, Citrin®, ID-alG™, Clarinol®, ForsLean® i wiele, wiele innych.

Tę jakość doceniają konsumenci. Dzięki NutriProfits zyskuje każdy – afiliant, właściciel programu partnerskiego, oraz konsument. Najlepszym potwierdzeniem tego, że produkty z oferty NutriProfits cieszą się sporą popularnością, są powracający klienci.

4. Obecność na wielu zagranicznych rynkach

NutriProfits prowadzi sprzedaż suplementów nie tylko na terenie Polski, ale również… na całym świecie, a dokładniej w 48 różnych krajach. Co więcej, Twórcy stale próbują udoskonalać swoją ofertę i wchodzić na kolejne rynki zagraniczne.

nutriprofits kraje

Tym samym program partnerski jest dostępny na wielu rynkach. W tej chwili dostępny jest w dwudziestu wersjach językowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść poza polski rynek i zacząć zarabiać jeszcze większe pieniądze.

5. Wysokiej jakości materiały reklamowe i sprawny support

Dołączając do NutriProfits, nie musisz liczyć tylko na siebie. Możesz skorzystać z pomocy supportu, który niejednokrotnie już wskazał drogę wielu nowicjuszom. Support służy pomocą i chętnie odpowiada na nawet najtrudniejsze pytania. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na to, jak promować ofertę NutriProfits możesz skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. Jak twórcy piszą w zakładce FAQ: „każdy kiedyś zaczynał przygodę z afiliacją i był nowicjuszem”.

Do promocji produktów mogą być przydatne specjalnie przygotowane materiały reklamowe składające się z profesjonalnych (na białym lub przezroczystym tle) i amatorskich zdjęć produktów, pełnej dokumentacji technicznej zawartej w pliku pdf, bannerów reklamowych w różnych rozmiarach oraz specjalnie opracowanych gotowych wiadomości email.

Czy warto dołączyć do NutriProfits?

NutriProfits to zdecydowanie jeden z najatrakcyjniejszych programów partnerskich nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Prawdopodobnie nie ma lepszego programu partnerskiego pod względem wysokości prowizji od sprzedaży.

Na pytanie, czy warto dołączyć do NutriProfits, należy odpowiedzieć sobie samodzielnie. Biorąc pod uwagę wysokość prowizji i możliwość zarobienia na jednej transakcji nawet kilkaset złotych, a do tego rzetelność programu i poważne podejście zarówno do jego uczestników, jak i konsumentów sprawia, że NutriProfits może być idealnym programem partnerskim nie tylko do tego, by dorobić do wypłaty, ale i zbudować na tym duży biznes internetowy.

Zarejestruj się w NutriProfits i zacznij zarabiać pieniądze!


2. System partnerski Bankier.pl

system partnerski bankier.pl

System partnerski Bankier.pl jest jednym z najstarszych programów partnerskich w Polsce – powstał w 2003 roku. Obecnie w systemie jest zarejestrowanych ponad 20 tysięcy wydawców, którzy mogą reklamować ponad 200 kampanii oferowanych przez około 80 reklamodawców.

Bankier jest jednym z najpopularniejszych w Polsce programów partnerskich z branży finansowej i może zarabiać w nim każdy bez względu na to, czy posiada działalność gospodarczą, czy też nie. Dołączenie do programu jest bardzo proste – wystarczy zwykła rejestracja bez podpisywania żadnych umów.

System partnerski bankier.pl posiada w swojej ofercie ponad 200 kampanii reklamowych, gdzie małą część z nich stanowią oferty spoza branży finansowej – są to chociażby kursy językowe online. Jednak zdecydowaną większość stanowią oferty otwierania kont bankowych lub proponowanie pożyczek i kredytów.

Potencjalny klient musi prawidłowo wypełnić wniosek, ale jeszcze na tym etapie nie otrzymujemy prowizji. Zostaje ona naliczona dopiero wtedy, gdy osoba już otworzyła konto lub dostała kredyt.

Jeśli chodzi o produkty finansowe, Bankier jest numerem 1 spośród wszystkich programów partnerskich. Przykładowo za prawidłowo wypełniony wniosek o ubezpieczenie możemy otrzymać 40 zł, za zamówienie karty kredytowej 160 zł, a za zawnioskowanie o lokatę bankową 120 zł.

3. Program partnerski Ceneo.pl

program partnerski ceneo.pl

Na szczególną uwagę zasługuje również program partnerski stworzony przez porównywarkę Ceneo.pl. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od dwóch pierwszych programów z naszego rankingu, ponieważ tutaj pieniądze zarabia się w nieco inny sposób.

Program partnerski Ceneo.pl może być dobrym wyborem dla osób, które nie chcą zarabiać na prowizjach od sprzedaży, a jedynie wyświetlaniu reklam na swojej stronie internetowej. Choć tak naprawdę Ceneo nie płaci za wyświetlenia, a kliknięcia (a w zasadzie przeklik do sklepu ze strony Ceneo). Koszt jednego kliknięcia może nie powala (waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu groszy), ale przy odpowiednio dobranej reklamie do tematyki strony rzeczywiście można na tym trochę zarobić.

Ogromnym plusem programu partnerskiego Ceneo jest obecność tysięcy produktów z wielu kategorii, dlatego raczej nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem reklamy do tematyki strony.

W kilku blogach można przeczytać, że średni koszt przekliku do sklepu wynosi 21 groszy. Oznacza to, że przy 100 klikach otrzymujemy 21 zł. To pokazuje, że ten program partnerski może być opłacalny dopiero dla osób posiadających strony z ogromnym ruchem.


Co warto wiedzieć?

Programy partnerskie – Co to jest?

Programy partnerskie – dla kogo?

Programy partnerskie w praktyce – O co chodzi? Jak to działa?

Programy partnerskie – dlaczego to się opłaca?

Programy partnerskie – Jak zacząć?

Jak zarabiać na programach partnerskich?

Gdzie promować programy partnerskie?

Czy programy partnerskie są legalne?

Programy partnerskie – zarobki. Ile można zarobić?

Programy partnerskie – Co to jest?

Program partnerski to narzędzie marketingu internetowego, które działa na zasadzie skryptu sprzężonego z bazą zamówień sklepu internetowego. W programie partnerskim biorą udział dwie strony – reklamodawca (najczęściej właściciel sklepu internetowego) oraz wydawca (osoba fizyczna dysponująca stroną internetową, ale nie tylko). Partner otrzymuje prowizje za udział w transakcjach, które rozpoczął – czytamy na Wikipedia.org.

Programy partnerskie – dla kogo?

Programy partnerskie mogą być dobrym miejscem dla blogerów, posiadaczy baz mailingowych, specjalistów SEO czy influencerów. Krótko mówiąc, to dobre rozwiązanie dla osób, które mają grono stałych fanów lub wiedzą, w jaki sposób dotrzeć do potencjalnego klienta.

program partnerski dla kogo

Natomiast jeśli nie jesteś gwiazdą instagrama, nie znasz się na tworzeniu i pozycjonowaniu stron, nie masz bazy mailingowej, nie jesteś blogerem, to musisz być przede wszystkim osobą cierpliwą. Większość osób nastawionych na duże zyski nie wytrzymuje próby czasu. W zależności od wybranej metody pierwsze pieniądze mogą pojawić się po paru tygodniach, paru miesiącach, a nawet po roku.

Każdy może dołączyć do programów partnerskich (większość jest darmowa). Każdy może spróbować swoich sił, ale tylko nieliczni znajdą w tym sposób na życie. Trzeba być osobą cierpliwą i zdeterminowaną.

Programy partnerskie w praktyce – O co chodzi? Jak to działa?

Krótko mówiąc, polega to na tym, że internauta wchodzi na stronę internetową partnera (wydawcy). Jeżeli internauta przejdzie na stronę sklepu za pomocą specjalnie wygenerowanego linku i dokona zakupu, wtedy partner otrzyma prowizję.

programy partnerskie jak to działa

Jednak w wielu przypadkach własna strona internetowa nie jest wymagana. Promować produkty lub usługi można za pomocą serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram) albo  forów internetowych. Jednak warto dobrze zapoznać się z regulaminem programu partnerskiego – tam zawsze zapisane są niedozwolone metody promocji.

Mimo wszystko polskie programy partnerskie najczęściej kojarzą się ze stronami internetowymi. Afiliacja może być dużo lepszą opcją niż popularne reklamy kontekstowe, gdzie otrzymuje się wynagrodzenie od ilości kliknięć, ponieważ zwykle cena za kliknięcie jest bardzo niska i potrzeba bardzo dużego ruchu, żeby na tym zarobić.

Nieco inaczej sytuacja może wyglądać w afiliacji, ponieważ nawet niewielka strona www ma szansę na monetyzację. Przykładowo, prowadząc bloga o bieganiu, można zareklamować buty do biegania. Taki dobór reklamy jest gwarancją wysokiego zainteresowania, a to przekłada się na sprzedaż od której otrzymuje się prowizje.

Programy partnerskie – dlaczego to się opłaca?

Wiele osób uważa, że uczestnictwo w programie lojalnościowym to komfortowa sytuacja win-win-win w której zyskuje każdy. Takie programy najczęściej są tworzone przez marki, które swoje produkty sprzedają po dużej marży więc stać je na to, by odstąpić część dla afilianta który sprowadza nowych klientów. Właściciel sklepu tak naprawdę nie musi nic robić, żeby zyskać nowych klientów. Nawet jeśli dzieli się po równo z afiliantem, to nadal wiele zyskuje.

programy partnerskie czy to się opłaca

Oto kilka przykładów co można promować dzięki programom partnerskim:

 • Kredyty, chwilówki, ubezpieczenia,
 • Suplementy diety,
 • Książki,
 • Gry,
 • Zakłady bukmacherskie,
 • Części motoryzacyjne.

Programy partnerskie – Jak zacząć?

Codziennie wiele osób szuka informacji o tym, jak zacząć zarabiać na programach partnerskich. Ta przygoda może być dużo łatwiejsza, kiedy posiadamy już stronę internetową z ruchem, kanał na youtube lub popularny fanpage na Facebooku.

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z programami partnerskimi i rozpoczynasz tę przygodę od zera, to droga do pasywnego dochodu może nie być łatwa, ale jeśli już uda Ci się do tego dojść, to przez długi czas możesz czerpać korzyści. Wszystko tak naprawdę zależy od metody, na jaką postawisz.

Zobacz jak w kilku krokach rozpocząć przygodę z programami partnerskimi.

Wybór programu partnerskiego

Jeżeli już masz własną stronę internetową, która przyciąga czytelników, to program partnerski powinien odpowiadać ich wymaganiom. Nawet jeśli w naszym rankingu zwyciężyło NutriProfits, to ich oferta raczej nie sprawdzi się na stronie motoryzacyjnej. W takim przypadku lepiej sprawdzą się reklamy kosmetyków lub części samochodowych.

Natomiast jeśli jeszcze nie wiesz, w jaki sposób będziesz promować ofertę programu partnerskiego lub masz doświadczenie i chcesz stworzyć zupełnie nowy projekt, który wykorzysta maksymalnie potencjał niszy, to nasz ranking programów partnerskich może być tu pomocny.

wybór programu partnerskiego

Zdecydowaliśmy, że NutriProfits to na ten moment najlepszy program afiliacyjny w Internecie. Po darmowej rejestracji możesz zacząć promować suplementy diety z wielu kategorii. Zasięg działania to teoretycznie prawie cały świat – od krajów Ameryki po Europę i Azję. Także, jeśli Polska to dla Ciebie za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć zarabiać w Dolarach lub Euro.

Zdecydowanym plusem NutriProfits jest wysokość prowizji, która stoi na poziomie 30-40%. Zakładając, że jakiś suplement X kosztuje 169 zł, a Ty za jedną sprzedaż otrzymasz 35%, Twoje saldo powiększy się o prawie 60 zł. Produkty NutriProfits cieszą się dużą popularnością i niektórzy klienci na nich nie oszczędzają. Czasami prowizja z jednej sprzedaży może wynieść nawet kilkaset złotych. Rekordziści potrafią zarabiać nawet po kilka tysięcy złotych dziennie.

Wystarczy tylko przejść na oficjalną stronę programu partnerskiego i skorzystać z formularza rejestracji – w przypadku NutriProfits rejestracja jest całkowicie darmowa. Standardowo wpisujemy imię, nazwisko, adres email, numer konta bankowego i opcjonalnie miejsce zamieszkania.

Każdy program partnerski od środka wygląda praktycznie tak samo. Do dyspozycji mamy listę z ofertami, krótki opis oferty, gwarantowany procent od udanej transakcji i materiały reklamowe. Kopiujemy linki afiliacyjne i zaczynamy…

Jak zarabiać na programach partnerskich?

Przede wszystkim nie można zapomnieć o linkach afiliacyjnych, ponieważ to dzięki nim system jest w stanie zliczyć liczbę wejść i udane transakcje. Na ich podstawie możliwe jest wyliczenie tzw. konwersji, czyli jaki procent zainteresowanych osób finalnie postanowiło złożyć zamówienie. W zależności od wybranej metody promocji taki współczynnik może wahać się od niespełna jednego procenta do nawet dziesięciu procent.

jak zarabiać na programach partnerskich

Do zarobienia pierwszych pieniędzy w programie afiliacyjnym na pewno przydadzą się gotowe materiały reklamowe. W ich skład przede wszystkim wchodzą linki afiliacyjne – tak jak już zostało wspomniane, to dzięki nim system zlicza liczbę wejść użytkowników i kiedy ktoś dokona zamówienia, system od razu przydziela do konta prowizję.

Właściciele programów partnerskich dbają o to, żeby afilianci mogli z łatwością promować ich produkty lub usługi. W tym celu udostępniane są również takie materiały reklamowe jak banery lub prawdziwe zdjęcia produktów. Zadaniem takich grafik jest przede wszystkim przyciągnięcie uwagi odbiorcy – człowiek jest wzrokowcem i najpierw zauważa kolorowe grafiki, i duże nagłówki, a dopiero na końcu czyta tekst.

Nie pozostaje już nic innego jak zacząć umieszczać materiały reklamowe w odpowiednich miejscach. Jeśli startujesz kompletnie od zera, to koniecznie sprawdź poniżej nasze przykłady.

Gdzie promować programy partnerskie?

Jeśli już jesteś przekonany, że programy partnerskie są tym, czym chcesz się zająć nie pozostaje nic innego jak wybrać metodę promocji. Na samym początku nie mając jeszcze doświadczenia, warto skupić się tylko na jednym programie afiliacyjnym. Rozdrabnianie się na kilka programów może skończyć się jedynie tym, że w żadnym nic nie zarobimy, ewentualnie kwoty będą tak niskie, że nie załapią się do progu wypłaty.

Najlepsze programy partnerskie znajdziesz w naszym rankingu – być może wybierzesz właśnie jeden z nich. Kiedy wybierzesz program afiliacyjny, koniecznie sprawdź regulamin, ponieważ są w nim zapisane niedozwolone formy promocji. Działanie w niedozwolony sposób może skutkować usunięciem konta i niewypłaceniem zarobionych pieniędzy.

Przed Tobą kilka najpopularniejszych metod na skuteczne promowanie programów partnerskich.

Serwisy społecznościowe

Głównie chodzi o najpopularniejsze społecznościówki, czyli Facebook, Instagram, Twitter i YouTube. Za ich pomocą można znaleźć odpowiednie grupy ludzi, do których trafisz z ofertą programu partnerskiego. Niestety, ale nie wystarczy tylko umieścić odnośniki do ofert, żeby zacząć zarabiać…

Można powiedzieć, że zarabianie w ten sposób jest dość skomplikowane. Dla przykładu weźmiemy Facebooka. Umieszczenie reklam na swojej osi czasu raczej nie poskutkuje prowizjami. Twoi znajomi raczej uznają to za spam i zwyczajnie pominą Twojego posta.

social media

Wiele osób próbuje również swoich sił na Facebookowych grupach – o ile kiedyś to całkiem nieźle działało, dzisiaj może być dość trudnym zadaniem. Nie dość, że Facebook sam uznaje to za SPAM, to na grupach dodatkowo działają moderatorzy, którzy bardzo szybko usuwają takie wpisy i blokują użytkowników.

Inaczej sytuacja wygląda, kiedy posiadamy własną grupę lub fanpage. Warunek jest jeden – użytkownicy muszą być aktywni. Reklama nie powinna być natarczywa i odbiegająca od głównej tematyki fanpage-a lub grupy. Nieumiejętne dostosowanie reklamy do odbiorcy niejednokrotnie skutkowało uśmierceniem nawet bardzo popularnych stron na Facebooku.

Do dyspozycji mamy jeszcze Facebook Ads, czyli płatne reklamy, które wyświetlają się użytkownikom. Reklamy można konfigurować w taki sposób, że uzyskanie zadowalającej konwersji nie powinno być większym problemem. Za reklamę oczywiście należy zapłacić, więc istnieje ryzyko, że mimo uzyskania prowizji ze sprzedaży możemy być „do tyłu”.

Serwisy społecznościowe w programach partnerskich swoje najlepsze czasy prawdopodobnie mają już za sobą, ale zarabianie dzięki nim nadal jest możliwe. Jednak jeśli myślisz o wypracowaniu pasywnego dochodu w ten sposób, to może być to bardzo, bardzo trudne z uwagi na regulaminy i sprawnie działających moderatorów grup.

Fora internetowe

Grupy na Facebooku przejęły rolę standardowych forów internetowych, ale część z nich nadal ma się dobrze. Nawet dzisiaj może być to niezły sposób na promowanie oferty programu partnerskiego. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Nawet jeśli głównym celem rejestracji na forum jest umieszczenie odnośników afiliacyjnych, to warto zacząć uczestniczyć w życiu forum jak prawdziwy użytkownik.  Klasyczny spam jest bardzo szybko rozpoznawany nie tylko przez moderatorów, ale i zwykłych użytkowników. Bywa, że ci drudzy zwykle nie bywają zbyt mili, gdy do tematu dołączy nowe konto tylko po to, żeby zostawić odnośnik do jakiejś oferty.

forum internetowe

Linki partnerskie można umieszczać zarówno w treści komentarzy, jak i stopce (sygnaturze). Sygnatura może wyświetlać się pod każdym Twoim wpisem na forum. Niektórzy użytkownicy mają nawet po kilka tysięcy opublikowanych postów – wówczas reklama w stopce może być dobrą metodą na promocję oferty programu partnerskiego.

Nie wszystkie fora przyzwalają na sygnaturę, nie wszystkie też pozwalają na umieszczanie jakichkolwiek odnośników. W takim przypadku można zdecydować się na link w formie tekstu w dowolnym temacie. Zwykle osoby działające w programach partnerskich wybierają tematy, które cieszą się dużą popularnością. Najczęściej wyrażają oni swoją opinię i dodatkową zostawiają odnośnik do oferty, która dla autora dyskusji może okazać się przydatna.

Komentarze na blogach

To bardzo podobna metoda do działań na forach internetowych. Należy znaleźć odpowiednie blogi z ciekawymi tematami, a następnie dołączyć do dyskusji w komentarzach. Jeżeli uda się Ci się umieścić komentarz pod wpisem, który każdego dnia odwiedza kilkaset Internautów, to można uzbierać nawet kilkadziesiąt wejść w odnośnik.

komentarze na blogach

Ta metoda ma również swoją ciemną stronę, a są nią administratorzy, którzy rzadko przyzwalają na publikację odnośników. Często oni sami w swoich wpisach reklamują różne produkty i usługi, dlatego umieszczenie w takim miejscu komentarza z linkiem do oferty programu partnerskiego może być bardzo trudne. Ta metoda może sprawdzić się na mało popularnych blogach, które nie są tworzone w celach komercyjnych.

Wiadomości email (mailing)

Do prowadzaniu mailingu potrzebna jest baza emailowa uzyskana na przykład za pomocą własnej strony internetowej. Użytkownik musi wyrazić chęć na otrzymywanie od Ciebie wiadomości. Do pozyskiwania maili służą specjalne formularze, które umieszcza się na stronie www. Dzięki tej metodzie za pomocą jednego kliknięcia można łatwo dotrzeć nawet do tysięcy odbiorców.

Własna strona internetowa

To właśnie dzięki tej metodzie najlepsi afilianci zarabiają najwięcej. Dzięki umieszczaniu reklam i linków na własnej stronie internetowej można w łatwy sposób zainteresować czytelników ofertą programu partnerskiego. Własna strona internetowa daje wiele korzyści i ma jedną ważną zaletę – jest tylko Twoja i tylko od Ciebie zależy, co się na niej znajduje.

Niestety nie wystarczy samo stworzenie strony internetowej, żeby zacząć zarabiać pieniądze. Stworzenie witryny to jedno, a przyciągnięcie czytelników to drugie. Prawdopodobnie najpopularniejszą metodą na przyciągnięcie czytelników jest pozycjonowanie w wyszukiwarce Google (SEO). W dużym skrócie polega to na tym, by „wywindować” swoją stronę na jak najwyższe pozycje poszczególnych fraz kluczowych.

własna strona internetowa

Prawdopodobnie znalazłeś naszą stronę dzięki wpisaniu w Google jednej z wielu fraz związanych z programami partnerskimi. Nie przez przypadek jest w takim miejscu – jej zawartość dobrze przedstawia świat programów afiliacyjnych. W ten sam sposób możesz promować swoją stronę i przede wszystkim zarabiać pieniądze.

Istnieje też wiele innych sposobów na promowanie swojej strony poza SEO. Własną stronę można promować w Google Ads, Facebook Ads, na serwisach społecznościowych, forach internetowych, kanale YouTube czy komentarzach na blogach.

Aby pokazać Ci ile można zarobić na własnej stronie internetowej, weźmiemy za przykład program partnerski NutriProfits. Załóżmy, że prowadzisz bloga o zdrowiu i urodzie, i szukasz sposobu, który pozwoli Ci zarobić. Weźmy „pierwszy lepszy” preparat dostępny w ofercie tego programu – niech będzie Eron Plus, czyli naturalne tabletki na potencję dla mężczyzn. Decydujemy, że to właśnie SEO będzie główną „siłą napędową” naszej strony. Według narzędzia Ahrefs fraza „tabletki na potencję” ma w Polsce prawie 6000 wyszukiwań miesięcznie! Zakładając, że będąc na pierwszej pozycji, na Twoją stronę przejdzie 40% użytkowników, to przy aktualnej średniej konwersji produktu, która wynosi 2,89%, powinieneś zarobić blisko 4000 zł, zakładając, że każdy klient dokona zakupu na tylko jedno opakowanie…

…I to tylko z frazy „tabletki na potencję”. Dobrze napisany artykuł o takich tabletkach może wyświetlać się na nawet kilkaset słów kluczowych z tzw. długiego ogona. Także przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału niszy możliwe jest zarobienie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w jeden miesiąc i tylko na jednym produkcie.

Czy programy partnerskie są legalne?

Wiele niedoświadczonych osób obawia się przed dołączeniem do programu partnerskiego czy ten jest legalny, ponieważ konsekwencje prawne w przypadku jakichkolwiek oszustw czy nadużyć mogą być, delikatnie mówiąc, nieprzyjemne.

Jeżeli programy partnerskie są tworzone przez legalnie działające firmy, to nie ma się czego bać. Na przykład w naszym rankingu umieściliśmy tylko legalne programy partnerskie.

Czy  w ogóle istnieją nielegalne programy partnerskie? Szukając ich w wyszukiwarce Google ciężko o jakiekolwiek propozycje, ale na pewno jakieś istnieją. Pierwsze na myśl przychodzą serwisy z pobieraniem pirackich plików.

Zdecydowana większość programów partnerskich jest legalna, a już na pewno te, które znajdują się w rankingach najlepszych sieci i programów afiliacyjnych. Mimo wszystko zawsze warto sprawdzić, z jaką firmą ma się do czynienia.

Najpopularniejsze programy partnerskie

Najpopularniejsze programy partnerskie to takie, które nie tylko posiadają bogatą ofertę, ale również pozwalają możliwie najwięcej zarobić. Wysokość prowizji to prawdopodobnie główny wyznacznik atrakcyjności programów afiliacyjnych, ale nie sprawia, że od razu stają się najpopularniejszymi…

Najpopularniejsze programy afiliacyjne w Polsce poza wysokimi stawkami powinny oferować swoim partnerom support na wysokim poziomie, by nawet początkujący mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. W ten sposób zaczynało wielu afiliantów którzy dzisiaj dobrze sobie radzą.

Kolejnym czynnikiem charakteryzującym najpopularniejsze programy partnerskie jest obecność materiałów reklamowych w postaci bannerów oraz prawdziwych zdjęć produktów. Zdecydowanie ułatwiają one promocję oferty i mogą przyczynić się do osiągnięcia większej konwersji.

Popularne programy partnerskie zostały zawarte także w naszym rankingu. Oferują one wysokie prowizje (w NutriProfits jest to nawet 40%) i ciągłe wsparcie ze strony twórców. W wielu z nich ofertę można promować nawet za granicą więc również i najlepsi afilianci w branży znajdą w nich coś dla siebie.

Programy partnerskie banków (kategoria finanse)

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą kategorią w afiliacji są finanse. Są tam największe pieniądze, ale jednocześnie największa konkurencja. Walkę toczą tam nie tylko członkowie programów partnerskich, ale również banki i firmy pożyczkowe z chwilówkami, które dysponują ogromnym budżetem na reklamę. Większość takich firm oprócz standardowej reklamy inwestuje w SEO, co sprawia, że dla wielu osób nie opłaca się nawet wchodzić w tę kategorię i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nawet najbardziej doświadczeni afilianci miewają tu problemy.

programy partnerskie banków

Jednak nawet mimo ogromnej konkurencji wielu afiliantów zarabia naprawdę duże kwoty dzięki temu, że popyt na usługi finansowe jest naprawdę duży.

Przystępując do programu partnerskiego jednego z banków możesz zacząć promować między innymi:

 1. Kredyty
  • Gotówkowe
  • Samochodowe
  • Hipoteczne
  • Konsolidacyjne
 2. Karty kredytowe
 3. Lokaty bankowe
 4. Konta bankowe
 5. I inne…

W tej kategorii wiele osób zarabia na polecaniu kont bankowych. Zwykle za założenie jednego konta afiliant otrzymuje około 50 zł. Jeśli jednak to za mało można zacząć promować pożyczki, gdzie przy jednym kredycie hipotecznym można zainkasować niemałe pieniądze. Na przykład w programie partnerskim mBanku partner otrzymuje 1,30% (wartość przykładowa) od kredytu gotówkowego. Zakładając, że ktoś weźmie kredyt dzięki afiliantowi na 300 tys. zł, ten otrzyma 3 900 zł na swoje konto.

Kategoria finanse to nie tylko programy partnerskie banków, ale również firm pożyczkowych, które oferują chwilówki. Tu również konkurencja, ale na chwilówkach również można sporo zarobić, ponieważ zdecydowanie więcej osób decyduje się na nie zamiast ogromne kredyty hipoteczne. W zależności od wysokości pożyczonej kwoty (np. 200-1000 zł) można zarobić nawet do kilkudziesięciu złotych.

Programy partnerskie z suplementami (kategoria zdrowie i uroda)

Zdrowie i uroda to zaraz za finansami najbardziej opłacalna kategoria programów partnerskich. Konkurencyjność nadal jest na wysokim poziomie, ale nie aż tak wysokim, jak w kredytach dlatego wiele osób mniej doświadczonych próbuje swoich sił właśnie tutaj. To bardzo atrakcyjna kategoria, w której najlepsi spokojnie zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

programy partnerskie suplementy

Przystępując do jednego z programów partnerskich z kategorii zdrowie i uroda możesz promować między innymi:

 1. Suplementy z wielu kategorii
  • Odchudzanie
  • Potencja
  • Trądzik
  • Łysienie
  • Cellulit
  • Żylaki
  • I wiele innych…
 2. Kosmetyki
 3. Sprzęt AGD
 4. Zdrowa żywność
 5. Książki
 6. I wiele innych…

Najwięcej osób zarabia na sprzedaży suplementów diety. Będąc w posiadaniu popularnego serwisu dietetycznego, można naprawdę sporo zarobić. Na przykład sprzedając jeden suplement z oferty NutriProfits, który kosztuje 169 zł (przykładowo), można zarobić blisko 60 zł przy prowizji 35%. Koszt takich suplementów wcale nie jest przeszkodą, ponieważ są one wysokiej jakości, przez co są bardzo popularne i wielu klientów chętnie wraca do kolejnych zakupów.

Zagraniczne programy partnerskie

Wiele zagranicznych programów partnerskich działa już normalnie na terenie Polski. To już nie te czasy, kiedy działało się albo w Polsce, albo za granicą… Na przykład przystępując do programu partnerskiego nr.1 z naszego rankingu, możesz zacząć działać praktycznie na dowolnym rynku na świecie. NutriProfits prowadzi sprzedaż w aż ponad 50 krajach na świecie!

Co wyróżnia zagraniczne programy partnerskie? Na pewno możliwość zarabiania większych pieniędzy w innej walucie. Na przykład Niemiec zupełnie inaczej podchodzi do kwoty 30 euro niż Polak do kwoty 120 zł. To sprawia, że wiele osób zarabia ogromne pieniądze w zagranicznych programach partnerskich.

Na zagranicznych rynkach zazwyczaj jest o wiele większa konkurencja niż w Polsce, ale jeśli dobrze posługujesz się jakimś językiem i masz dobry pomysł na reklamowanie oferty programu partnerskiego, to przy odrobinie szczęścia zarobisz o wiele więcej niż na rodzimym rynku.

Programy partnerskie – zarobki. Ile można zarobić?

Jest to jedno z najpopularniejszych pytań związanych z programami partnerskimi i jest na nie tylko jedna odpowiedź – to zależy. To zależy od programu partnerskiego, który wybierzesz. To zależy od kategorii produktów lub usług, które będziesz promować. To zależy od tego, czy znajdziesz swoją niszę i czy w ogóle ją wykorzystasz. To zależy od tego, ile czasu na pracę poświęcisz. To zależy od tego, czy w ogóle zainteresujesz potencjalnego klienta…

programy partnerskie zarobki

Można tak w nieskończoność. Na programach partnerskich możesz zarobić okrągłe nic lub okrągły milion – to zależy. Na przykładzie NutriProfits możesz zarobić około 60 zł za jedną sprzedaż suplementu. Matematyka podpowiada, że do osiągnięcia progu 3000 zł miesięcznie potrzeba około 50 sprzedaży.

To ile zarobisz na programach partnerskich, zależy od tego, w jakiej kategorii działasz i na jaką skalę. Posiadając stronę internetową, której nikt nie odwiedza, nie da się zarobić żadnych pieniędzy.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile można zarobić na programach partnerskich. Można nie zarobić nic, można zarabiać najniższą lub średnią krajową, a nawet można zarabiać miesięcznie średnią roczną pensję. Wszystko zależy od tego, co i w jaki sposób jest przez nas reklamowe.

Programy partnerskie – Opinie

Ogólna opinia o programach partnerskich jest bardzo pozytywna. Wiele osób widzi w tym sens i docenia taką formę zarobku. Niektórzy zauważają, że niestety nie jest to zajęcie dla każdego. Na pewno trudności mogą mieć osoby niecierpliwe i leniwe. Uczestnictwo w programie partnerskim, można powiedzieć, że jest pracą jak każda inna i wymaga zaangażowania. Sama rejestracja nie wystarczy, żeby zacząć zarabiać pieniądze. Trzeba być osobą cierpliwą, zdeterminowaną i konsekwentną, żeby osiągnąć w tym sukces.

Oczywiście istnieje mnóstwo programów partnerskich i jasne jest, że każdy ma inne odczucia. Często sukces w afiliacji zależy od branży, konkurencji, metody promocji czy poświęconego czasu.

Opinie z forum

Przede wszystkim temat programów partnerskich jest poruszany na forach o zarabianiu w internecie. Użytkownicy wymieniają się informacjami gdzie i ile zarabiają.

Niestety można natknąć się również na opinie negatywne, które głoszą, że na niektórych programach partnerskich nie da się zarobić. Jednak czy warto wierzyć takim opiniom? I tak, i nie… Nowe czy mało znane programy afiliacyjne rzeczywiście mogą wzbudzać podejrzenia, ale co w przypadku dobrze znanych i zaufanych programów?

Jeśli negatywna opinia nie jest konstruktywna, to warto podejść do niej z dystansem. Na sukces w programach partnerskich przekłada się wiele czynników i nie wystarczy tylko rejestracja, by zacząć zarabiać pieniądze.

W przypadku negatywnych opinii nie zawsze wiemy, w jaki sposób działali ich autorzy. Na przykład spamując linkami na facebooku, możemy zyskać tylko natychmiastowego bana. Ta metoda promocji może działać, ale spam na grupach odpada w dzisiejszych czasach… Natomiast osoby, które posiadają strony internetowe, powinny wybierać wyłącznie produkty i usługi powiązane tematycznie. Na przykład reklama rowerów na blogu o zdrowiu co prawda ma sens, ale nie będzie wykorzystywać pełnego potencjału bloga. Taka sama reklama na stronie o rowerach będzie tworzyć o wiele większe zainteresowanie.

Także czy warto aż tak przywiązywać uwagę do negatywnych opinii? Pod warunkiem, że są konstruktywne, to tak. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób ich autorzy promowali ofertę programu partnerskiego i ile czasu na to poświęcili, to warto mieć do nich dystans.

Wady i zalety programów partnerskich

Wszystko ma swoje wady i zalety – tak samo programy partnerskie. Przeglądając fora internetowe czy blogi można dojść do wniosku, że afiliacja to najlepszy sposób na zarabianie. Wystarczy siedzieć w domu przed komputerem, a pieniądze spadają z nieba – tak nadal myśli wiele osób. Rzeczywiście w ten sposób można sporo zarobić, ale droga do tego jest długa i kręta. Zobacz, jakie są wady i zalety programów partnerskich.

Zalety programów partnerskich

 • Wystarcza darmowa rejestracja w programie, by zacząć zarabiać pieniądze,
 • Można zarabiać z dowolnego miejsca na świecie,
 • Sam decydujesz, na czym zarabiasz,
 • Szeroki wybór metod promocji – od social media po własną stronę internetową,
 • Nie musisz ponosić żadnych kosztów, chyba że są związane z promocją Twojej strony lub wykupioną reklamą. Za koszty produkcji odpowiada producent, a Ty tylko promujesz produkty,
 • Można w nich naprawdę dużo zarobić.

Wady programów partnerskich

 • Próg wypłaty sięgający nawet kilkaset złotych – dla osób zarabiających duże kwoty to żadna wada, ale dla osoby początkującej już tak,
 • Wypłata raz w miesiącu,
 • Duża konkurencja – w niektórych kategoriach osoby bez doświadczenia mogą mieć bardzo, bardzo ciężko.

Podsumowanie

Programy partnerskie to na pewno ciekawa opcja dla osób posiadających popularne strony internetowe, profile społecznościowe lub bazy mailingowe. Afiliacja pozwala dorobić do wypłaty, a nawet zbudować dochodowy biznes.

Ten rodzaj marketingu internetowego ma wiele zalet, ale czy warto rozpocząć z nim swoją przygodę? Mamy nadzieję, że ten obszerny artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na to trudne pytanie. Pamiętaj, że rejestracja w programach partnerskich najczęściej jest darmowa, więc nic na tym nie stracisz. Możesz spróbować swoich sił w każdym momencie, a być może poczujesz to na tyle, że zostaniesz jednym z najlepszych? Warto próbować.

Ostatnia aktualizacja Styczeń

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *