wtyczki wordpress

10 najlepszych wtyczek do WordPressa dla marketerów afiliacyjnych

Wtyczki do WordPressa pozwalają rozszerzyć jego funkcjonalność i udoskonalić go pod kątem wizualnym. Sprawdziliśmy więc, jakie wtyczki są szczególnie polecane osobom zajmującym się marketingiem afiliacyjnym.

Czy warto korzystać z wtyczek w WordPressie?

WordPress zmienia się wraz z każdą aktualizacją. Nowy edytor treści Gutenberg jest w stanie zastąpić wiele wtyczek, które do tej pory pozwalały nam modyfikować wizualną stronę wpisów. Wciąż jednak warto korzystać z narzędzi, które usprawnią nasze działania marketingowe. Z poniższego artykułu dowiesz, jakie wtyczki warto wybrać i jakie funkcje oferują.

1. Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO polecana jest szczególnie osobom, które chcą, by tworzone przez nich treści lepiej radziły sobie w wynikach wyszukiwania. Oczywiście wtyczka ta nie sprawi magicznie, że treści staną bardziej atrakcyjne dla robotów Google czy Bing. Yoast SEO udziela podpowiedzi webmasterowi czy redaktorowi, co można poprawić, dodać lub usunąć, by wpis był bardziej czytelny dla internauty i jednocześnie dostosowany do potrzeb robotów indeksujących.

Dzięki Yoast SEO sprawdzisz np.:

  • częstotliwość występowania słów kluczowych we wpisie;
  • czy prawidłowo używasz nagłówków H1, H2, H3;
  • czy strona posiada atrybuty „alt” obrazków;
  • oraz wiele więcej.

O tym, jak skonfigurować oraz wykorzystać możliwości Yoasta, przeczytasz w naszym obszernym poradniku: Yoast SEO – Jak działa i jak skonfigurować?

2. MonsterInsights

MonsterInsights to wtyczka, która pozwala połączyć witrynę opartą na WordPressie z narzędziem Google Analytics. Ale jej funkcje nie ograniczaną się tylko do tego.

MonsterInsights pozwala włączyć funkcję śledzenia linków afiliacyjnych w witrynie, dzięki czemu możemy analizować ich skuteczność oraz wprowadzać zmiany, by generować większe przychody z afiliacji.

Dzięki MonsterInsights w łatwy sposób sprawdzisz, które strony w witrynie są najskuteczniejsze – generują największe przychody. Wtyczka pozwala także na śledzenie zarobków w Google Adsense oraz podglądanie transakcji zawieranych w sklepie, jeżeli prowadzisz go w witrynie.

Kolejna wtyczka, którą polecamy osobom zajmującym się marketingiem afiliacyjnym, to Pretty links. Już sama nazwa sugeruje, że narzędzie to ma związek z linkami. Wtyczka Pretty links pozwala uporządkować linki, pogrupować i zamaskować.

Kolejną ważną funkcją Pretty links jest możliwość ustawienia przekierowań stałych (301) oraz tymczasowych (302 i 307).

Dzięki temu narzędziu utworzysz własny sufiks linka, który działa podobnie jak „skracacz linków”. Wszystko jednak odbywa się w ramach twojej domeny.

4. ThirstyAffiliates

Jeżeli już jesteśmy w temacie linków, warto wymienić także wtyczkę ThirstyAffiliates, która pozwala na zarządzenie linkami afiliacyjnymi w witrynie.

Podobnie jak w przypadku Pretty Links, w łatwy sposób dodasz nowe linki oraz edytujesz już te istniejące.

Możesz korzystać z opcji maskowania, tworzyć kategorie oraz śledzić statystyki dla poszczególnych linków.

Za sprawą ThirstyAffiliates, za pomocą kilku klików edytujesz link, a ten zostanie podmieniony na wszystkich stronach w witrynie. Dzięki temu nie musisz edytować każdego wpisu z osobna, co byłoby czasochłonne.

5. WPFront Notification Bar

Kolejna wtyczka, którą polecamy marketerom afiliacyjnym, to WPFront Notification Bar. Pozwala ona w estetyczny i niezwykle skuteczny sposób promować linki afiliacyjne w witrynie.

Dzięki WPFront Notification Bar stworzysz np. pasek z powiadomieniem, który będzie widoczny u dołu ekranu podczas przewijania strony. Pasek można dowolnie modyfikować, zmieniając treść widoczną na nim oraz kolorystykę.

WPFront Notification Bar pozwala także na dowolne umiejscowienie paska. Wtyczka pomaga zwiększyć konwersję na stronie afiliacyjnej. Warto także rozważyć zakup wtyczki w wersji pro, dzięki czemu uzyskamy dostęp do wielu innych funkcji.

6. AdRotate

Wtyczka AdRotate to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane narzędzia dla WordPressa pozwalające zarządzać reklamami oraz ich umiejscowieniem w witrynie.

AdRotate wykorzystywany jest głównie do wyświetlania reklam Adsense, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać wtyczkę do reklamy ofert programów partnerskich.

Narzędzie pozwala wyświetlać reklamę według ustalonego wcześniej harmonogramu, jeśli wybierzemy konkretny zakres dat. Dodatkowo, możemy tworzyć reklamy rotacyjne np. w postaci zmieniających się banerów. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, która grafika jest najbardziej skuteczna.

7. Thrive Leads

Następne narzędzie, które warto wykorzystać, będąc marketerem afiliacyjnym, to Thrive Leads. Narzędzie to pomaga budować listy mailingowe, a jak wiadomo – mailing to świetny sposób na promocję ofert partnerskich.

Dzięki Thrive Leads pozyskasz nowych subskrybentów, tworząc różnego rodzaju formularze. Mogą być to np. wyskakujące okienka (pop-up).

Z pomocą Thrive Leads stworzysz także różnego rodzaju zgody marketingowe. Dzięki temu, zawsze będziesz mógł wysyłać mailing zgodny z preferencjami subskrybentów.

8. WPForms

WPForms to bez wątpienia najlepsza wtyczka do tworzenia formularzy kontaktowych w WordPressie. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna. W ciągu kilku chwil z łatwością stworzysz formularz kontaktowy, dzięki czemu ułatwisz potencjalnemu klientowi kontakt z tobą.

Z pewnością zdarzy się, że klienci przed dokonaniem zakupu, będą chcieli skontaktować się z tobą np. celu zasięgnięcia opinii. WPForms to narzędzie, które z pewnością ułatwi nawiązanie kontaktu. Dzięki formularzom zbudujesz więź z klientami, wzbudzisz zaufanie oraz zyskasz nowe leady, przekonując do zakupu niezdecydowanych klientów.

9. Shortcodes Ultimate

Wspominaliśmy już, że domyślny edytor treści w WordPressie, jakim jest Gutenberg, oferuje szerokie możliwości dostosowania wpisu czy całej strony pod kątem wizualnym. A co jeśli będziesz potrzebować funkcjonalności, której Gutenberg nie posiada? Wtedy wystarczy sięgnąć po wtyczkę Shortcodes Ultimate, czyli prawdziwy kombajn do shortcode-ów.

Wtyczka pozwala na tworzenie przycisków, tabel, karuzeli obrazków, animacji, terminarzy, kolumn, zakładek, notatek, list, cytatów czy rozwijanych bloków. Ale to zaledwie tylko kilka funkcji, jakie oferuje to narzędzie. Warto mieć je na swoim wordpressowym pokładzie!

10. SEMRush

Twórcy najlepszych narzędzi wspierających SEO oferują także wtyczki do WordPressa. SEMRush polecany jest marketerom afiliacyjnym oraz twórcom treści.

SEMRush pozwala śledzić oraz analizować słowa kluczowe, a dodatkowo stanowi źródło inspiracji do tworzenia nowych wpisów.

Oprócz tego, dzięki SEMRush, przeprowadzisz analizę konkurencji np. pod kątem fraz kluczowych oraz konkretnych treści. Dzięki temu rozbudowanemu narzędziu w łatwy sposób ocenisz skuteczność sprzedażową danej frazy i zwiększysz liczbę konwersji.

Jakie wtyczki do marketingu afiliacyjnego wybrać?

Możesz prowadzić skuteczne działania afiliacyjne bez żadnych wtyczek, ale nie da się ukryć, że wymienione przez nas narzędzia ułatwią i przyspieszą twoją pracę. Co prawda, nie są to wszystkie wtyczki, z jakich mogą korzystać afilianci, ale są one polecane i często aktualizowane.

Jeżeli planujesz zamieszczać duże ilości linków w witrynie, wówczas skorzystanie z takich narzędzi jak Pretty Links czy Thirsty Affiliates ułatwi ci pracę, edycję oraz ewentualną podmianę linków.

Z pewnością docenisz Yoast SEO, czyli narzędzie które wspiera działania SEO związane z twoją witryną.

A jeśli chcesz analizować skuteczność swojej witryny oraz być o krok przed konkurencją, wówczas warto skorzystać z MonsterInsights oraz SEMRush.

A może korzystasz z innych narzędzi, które wspierają afiliację na stronie opartej na WordPressie? Podziel się swoją opinią!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *