jak zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu – pomysły. Zamień hobby w dochodowy biznes!

Zarabianie na blogu jest dziś normą, choć jeszcze kilka lat temu wydawało się czymś nieosiągalnym. Większość blogerów, prędzej czy później, decyduje się na monetyzowanie ruchu. Najlepsi twórcy, obeznani w temacie zarabiania na blogu, mogą utrzymywać się wyłącznie z pasji do blogowania, zapominając o nudnej pracy w biurze od 8:00 do 16:00. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać na blogu, to świetnie trafiłeś! Poniżej znajdziesz kompletny poradnik, który podpowie ci, jak osiągać spore zyski, nawet jeśli jesteś osobą początkującą.

Na czym polega zarabianie na blogu?

Wyobraź sobie, że prowadzisz bloga, który regularnie odwiedza wielu czytelników. Ruch, który generuje twoja witryna internetowa, możesz wykorzystać w celu zarobienia dodatkowych pieniędzy. Wiele osób rozpoczynających przygodę z blogowaniem nie zdaje sobie sprawy, jak ogromne dochody można dzięki temu osiągać. Potraktuj część swojego bloga, jak powierzchnię reklamową. Najpopularniejszy sposób zarabiania polega na zamieszczeniu reklam, np. w formie banneru w nagłówku strony, w panelu bocznym lub po prostu pomiędzy akapitami tekstu. Ale to tylko ułamek możliwości reklamowych, jakie daj ci twój blog. Przekonaj się, jakie są najpopularniejsze sposoby zarabiania dostosowane do konkretnych tematyk.

Jak zacząć zarabianie na blogu?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie: jak zarabiać na blogu, warto zacząć od podstaw, czyli od założenia bloga. Aby tego dokonać, należy zarejestrować się w serwisach oferujących darmowe platformy blogowe lub skorzystać z WordPress’a, który notabene, także jest darmowy.

Wybór platformy

Wybierz platformę, na której zamierzasz blogować. Początkujący blogerzy stawiają na Bloggera oferowanego przez Google, ale niestety platforma ta posiada ograniczenia. Z biegiem czasu, a także wraz z rozwojem bloga, zaczniesz oczekiwać więcej. Dlatego najlepiej od razu postawić na WordPress, który jest potężnym narzędziem do blogowania i oferuje multum funkcji. Jest to platforma darmowa, lecz aby z niej skorzystać, potrzebujesz dwóch rzeczy: hostingu oraz domeny, których utrzymanie wyniesie cię od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie. Ale spokojnie, te koszty szybko się zwrócą!

wordpress

Zarabianie na blogu WordPress to najlepszy pomysł!

Pomyśl o swoim blogu w kontekście długofalowym, dlatego unikaj darmowych platform. Pamiętaj, że blogując na darmowej platformie, musisz dostosować się do regulaminu właściciela. Co to oznacza? Chociażby to, że twoje treści, a nawet cały blog mogą zostać w dowolnej chwili usunięte bez słowa wyjaśnienia.

Dlatego wybierz:

WordPress + hosting + domena

Czym jest hosting? Najprościej rzecz ujmując, jest to dzierżawa miejsca oraz zasobów serwera w celu stworzenia strony internetowej lub prowadzenia poczty e-mail. Na początek wystarczy ci najniższy pakiet hostingu, którego cena nie powinna przekraczać 80 zł za rok.

hosting

Z kolei domena, to adres twojej strony internetowej. Warto przemyśleć, jaki ma być jej adres. Jeżeli planujesz działać pod swoim imieniem i nazwiskiem, być może warto wybrać domenę o strukturze: www.ImięNazwisko.pl? Adres twojego bloga powinien być przemyślany, gdyż będzie twoją wizytówką.

Wybór motywu

Kiedy dysponujesz już blogiem na platformie WordPress, możesz wybrać szablon, który będzie pasował do tematyki twojej witryny. W repozytorium WordPressa znajdziesz wiele darmowych szablonów i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli masz określoną wizję swojego bloga, możesz kupić bardziej zaawansowany szablon lub zlecić jego stworzenie na podstawie własnych wytycznych.

responsywny motyw wordpress

Instalacja wtyczek

Wtyczki to narzędzia, które pozwalają rozbudować twojego bloga o dodatkowe funkcje. W repozytorium WordPressa znajdziesz wystarczającą ilość darmowych wtyczek, dzięki którym wyróżnisz swoją witrynę i zwiększysz jej możliwości.

instalacja wtyczek wordpress

Tworzenie angażujących postów

Tylko dzięki tworzeniu unikalnych i ciekawych treści, twój blog zdobędzie popularność. Pisz w sposób zrozumiały, unikając literówek oraz byt długich akapitów. Dobry bloger to taki, który oprócz samego tego teksu, zamieszcza także zdjęcia, grafiki oraz materiały video. Nie da się ukryć, że jesteśmy wzrokowcami, a to właśnie głównie obraz przyciąga naszą uwagę.

copywriting

Prowadzenie kont w social media

Każdy bloger powinien posiadać konta w social media, dzięki którym łatwiej dotrze do odbiorców oraz sponsorów. Posiadanie kont na takich społecznościówkach, jak Instagram czy Facebook będzie świadczyć o twoim profesjonalizmie i zaangażowaniu. Rosnąca liczbą like-ów na Facebook oraz przyrost nowych obserwujących na Instagramie, to świetna motywacja do dalszej pracy nad rozwojem bloga.

social media

Wdrażanie strategii zarabiania na blogu

Pamiętaj, że twój blog jest twoją wizytówką, a to ile zarobisz, w dużym stopniu zależy od strategii, jaką zastosujesz. Dlatego:

 • Bądź konsekwentny – blog, który działa wokół konkretnej niszy przyniesie ci konkretne korzyści. Blogowanie „o wszystkim i o niczym” to raczej nikła szansa na duże zarobki.
 • Bądź profesjonalny – wywiązuj się z zawartych umów, dotrzymuj terminów oraz odpowiadaj na pytania czytelników.
 • Nie decyduj się na każdy rodzaj współpracy – zamiana bloga w „ścianę wpisów sponsorowanych” źle wpłynie na odbiór twojej osoby.
 • Ceń się – otrzymanie oferty od sponsora jest niezwykle budujące, ale nie decyduj się na każdy rodzaj współpracy. Negocjuj warunki, ustalaj stawki, a kiedy trzeba, po prostu podziękuj i zrezygnuj.
 • Rozwijaj się – obserwuj konkurencję, śledź najnowsze trendy oraz rozwijaj swój wizerunek, by przyciągnąć potencjalnych reklamodawców.
 • Zdywersyfikuj źródła zarobków – pamiętaj, że na jednym blogu możesz zarabiać na kilka sposobów takich, jak: reklama kontekstowa, marketing afiliacyjny, posty sponsorowane czy sprzedaż swoich własnych produktów. Więcej o metodach monetyzowania bloga, przeczytasz poniżej.

Zarabianie na blogu kulinarnym

Wśród blogerów kulinarnych utarło się niesłuszne przekonanie, że „zarabiać” na blogu kulinarnym można wyłącznie poprzez prezenty od producentów żywności, np. przyprawy. Wielu twórców oczywiście korzysta z takiej formy współpracy i nie ma w tym nic złego. Jest to tak zwany barter – bezgotówkowa wymiana pomiędzy stronami transakcji.

zarabianie na blogu kulinarnym

Przykład:

Producent zdrowej żywności przekazuje ci do testów kosz pełen przypraw lub innych produktów spożywczych. W zamian, tworzysz post na blogu, w którym wykorzystujesz owe przyprawy. Udostępniony przepis powinien być opatrzony zdjęciami, na których wyraźnie widać, jakiej marki produktów użyłeś do stworzenia potrawy.

Ale barter to nie jedyny sposób zarabiana na blogu kulinarnym. Można nawet rzec, że jest to najmniej korzystna forma monetyzowania ruchu, więc warto sięgnąć po więcej.

Wyświetlaj reklamy

Reklama Adsense to sposób, który pozwoli ci zarabiać na blogu od zaraz. Przejdźmy jednak do początku. Google Adsense to specjalny serwis umożliwiający wyświetlanie na stronach internetowych reklam w formie klikalnego linku, bannera lub reklamy video. Z pewnością nie raz widziałeś taką reklamę. Po kliknięciu, autor strony, na której zamieszczona była reklama, otrzymuje zapłatę.

Google Adsense oferuje model rozliczeń CPC (Cost Per Click) czyli koszt za kliknięcie.

Google adsense

Reklamę Adsense możesz w szybki sposób zaimplementować na swoim blogu. Wystarczy, że założysz konto w serwisie, wybierzesz interesujący cię typ reklam oraz formę, pobierzesz kod, który następnie wkleisz w dowolnym miejscu na swoim blogu. Po kilku minutach, reklamy zaczną wyświetlać się w twojej witrynie. Voila! Możesz zacząć zarabiać z Google Adsense.

Minusem jest wynagrodzenie. Jeśli twój blog generuje miesięcznie niewielką ilość odwiedzin, nie zarobisz wielkich pieniędzy. Ale z drugiej strony, osiągniesz dodatkowy dochód, robiąc to, co przecież uwielbiasz.

Sprzedawaj książki kucharskie

Jedną z najlepszych strategii zarabiania na blogu kulinarnym, jest sprzedaż książek z twoimi autorskimi przepisami. Tego typu publikacje mogą mieć formę książki w formie tradycyjnej (drukowanej) oraz w formie cyfrowej (e-book).

Zdecydowana większość blogerów kulinarnych decyduje się na wydawanie książek w formie cyfrowej. Dzięki temu sprzedaż może trwać przez całą dobę! Nie ponosisz kosztów druku oraz dystrybucji.

książka kucharska

Blogerzy kulinarni, którzy sprzedają własne produkty, najczęściej łączą blog z darmowym oprogramowaniem WooCommerce, które pozwala im w sposób niewymagający specjalnej wiedzy, zbudować prosty i przejrzysty sklep internetowy.

Jako bloger kulinarny, możesz także udostępnić czytelnikom dostęp do treści premium , jak np. e-booki, materiały video czy przesyłanie różnego rodzaju treści na adres mailowy.

Blogerzy kulinarni, którzy zarabiają na sprzedaży własnych książek:

 • Jadlonomia.com
 • Weganon.pl
 • erVegan.pl
 • FacetiKuchnia.com.pl

Wejdź do świata afiliacji – zarobisz najwięcej!

Zastanawiasz się, jak zarabiać na blogu naprawdę duże pieniądze? Najlepszym rozwiązaniem dla twórców oferujących treści o tematyce kulinarnej, jest marketing afiliacyjny.

Dzięki tej technice, będziesz zarabiać za wykonanie konkretnego działania.

Wyobraź sobie, że istnieje firma, która wprowadza na rynek nowoczesnego robota kuchennego. Nawiązuje ona współpracę z blogerami kulinarnymi, którzy promują robota, a w zamian otrzymują prowizję od sprzedaży. I to nie małą!

W marketingu afiliacyjnym taka firma to Reklamodawca. Oferuje on konkretne produkty i dzieli się zyskami z osobami, które pośredniczą w sprzedaży.

Druga strona w afiliacji, to Partner (Wydawca). Jest to osoba, która prowadzi blog i jest gotowa promować na nim produkty. Partner otrzymuje zapłatę za wykonane działanie, np. prowizję od sprzedaży.

Linki partnerskie (linki afiliacyjne) – to specjalny rodzaj linków dostarczany przez Reklamodawcę. Za ich pomocą promujesz określoną ofertę. Reklamodawca wraz z linkami, przyznaje także dostęp do platformy pozwalającej na bieżąco śledzić sprzedaże, analizować raporty oraz wypłacać zarobione pieniądze.

Co można promować na blogu kulinarnym w ramach marketingu afiliacyjnego?

 • produkty spożywcze;
 • sprzęt AGD;
 • książki kucharskie;
 • książki z rozpisanymi dietami;
 • suplementy diety oraz nutrikosmetyki.

Przykładem programu partnerskiego, który idealnie wpasowuje się w tematykę kulinarną jest NutriProfits. Program jest całkowicie wolny od jakichkolwiek opłat, dzięki czemu możesz zarabiać na prowadzeniu bloga bez żadnego ryzyka i bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

nutriprofits ekran startowy

NutriProfits oferuje kilkadziesiąt produktów z takich kategorii, jak: odchudzanie, sport i fitness, kulturystyka, piękno włosów, zdrowie ogólne, oczyszczanie organizmu. W ofercie NutriProfits znajdziesz także pyszną kawę, batony proteinowe oraz kolagen. Produkty te możesz wykorzystać do tworzenia własnych przepisów, jednocześnie je promując.

NutriProfits to bez wątpienia najlepszy sposób na monetyzację ruchu na blogu kulinarnym. Na pojedynczej transakcji możesz zarobić nawet 100 zł. Większość partnerów generuje jednak zyski od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali miesiąca.

Zarejestruj się w NutriProfits już teraz!

Wskazówka: Jeżeli jesteś blogerem kulinarnym, pamiętaj, aby założyć swój profil w social media takich, jak Facebook oraz Instagram. Dzięki temu dotrzesz do większej liczby odbiorców oraz budujesz swoją własną markę. Dzięki social media nawiążesz wiele kontaktów, w tym również biznesowych.

Zarabianie na blogu kosmetycznym

Jeżeli interesujesz się modą i urodą, stworzenie własnego bloga pozwoli ci zarabiać na twojej pasji. Blogi modowo-urodowe to nisza niezwykle popularna. Wielu twórców dzięki swojej ciężkiej pracy oraz prowadzeniu bloga, zarabia spore pieniądze.

zarabianie na blogu kosmetycznym

Jak zacząć?

Zanim zaczniesz zarabiać na blogu kosmetycznym lub każdym innym blogu, musisz zacząć tworzyć wysokiej jakości treści w formie wpisów, zdjęć oraz filmów.

 • Unikalne treści – tworzenie wartościowych oraz oryginalnych wpisów pozwoli ci wybić się z tłumu oraz przyciągnie na twój blog nie tylko nowych czytelników, ale także marki zainteresowane taką formą reklamy, jak chociażby wpisy sponsorowane.
 • Zdjęcia – publikowanie wysokiej jakości zdjęć, przyciągnie oko niejednego czytelnika. Dzięki zdjęciom np. wykonanych makijaży czy fryzur, zwrócisz uwagę potencjalnych klientów oraz zbudujesz własne portfolio. Pamiętaj, że internauci kochają zdjęcia i grafiki, dlatego nie zapomnij o nich i koniecznie załóż konto na Instagramie, reprezentujące twoją markę!
 • Filmy – oprócz zdjęć, warto dzielić się także filmami, na których recenzujesz kosmetyki. Filmy mogą pełnić także rolę tutoriali ukazujących, jak wykonać dany makijaż. Chcesz tworzyć filmy? Koniecznie załóż w tym celu konto na YouTube i pamiętaj, że dzięki temu portalowi również zarobisz dodatkowe pieniądze.

Postaw na reklamę

Jak zarabiać na blogu kosmetycznym? Wyświetlaj na nim reklamy, np. Adsense, o czym pisaliśmy wyżej. Zasada działania Adsense będzie tutaj podobna, jak w przypadku blogów kulinarnych. Otrzymujesz zapłatę za kliknięcie w link, banner czy materiał video. Reklama Adsense dostosuje reklamy do treści twojego bloga oraz do tematyki, którą czytelnik jest zainteresowany.

Sprzedawaj własne produkty

Jeżeli tworzysz własne produkty, możesz je sprzedawać za pośrednictwem sklepu, który warto podpiąć pod bloga. Zanim jednak rozpoczniesz tego typu działania, upewnij się, że twój blog przyciąga odbiorców, którzy będą zainteresowani oferowanymi przez ciebie produktami.

Jakie produkty możesz sprzedawać na blogu kosmetycznym?

 • własna linia kosmetyków oraz akcesoriów;
 • książki o tematyce pielęgnacji, makijażu czy dbania o włosy;
 • materiały video, np. szkolenia.

Zarabiaj na publikacji wpisów sponsorowanych

Wielu blogerów działających w takich niszach, jak moda czy uroda, zarabia na publikacji wpisów sponsorowanych. O taką formę współpracy możesz postarać się, pisząc do twojej ulubionej marki. Kiedy jednak twój blog zdobędzie dużą popularność, przedstawiciele marek sami będą kontaktować się z tobą, by móc nawiązać współpracę.

Posty sponsorowane to po prostu wpisy, które mają na celu promocję określonego produktu oraz zachęcenie czytelnika do jego kupna.

Jeżeli jesteś początkującym blogerem, sporządź listę marek i zainicjuj kontakt. Pokaż, co oferujesz jako bloger i dlaczego warto rozpocząć z tobą współpracę.

Afiliacja

Marketing afiliacyjny idealnie sprawdzi się nie tylko na blogu kulinarnym, ale także na kosmetycznym. Możesz promować:

 • kosmetyki, np. odżywki do rzęs, kosmetyki na porost włosów, kremy na powiększenie biustu, środki pomagające wybielić zęby,
 • suplementy diety, np. kolagen, tabletki na wypadanie włosów, tabletki na odchudzanie oraz detoks, a także tabletki na trądzik oraz wiele, wiele więcej.

Bogatą ofertę produktów, które możesz promować na blogu kosmetycznym, znajdziesz w NutriProfits. Dzięki afiliacji możesz zacząć zarabiać już teraz, generując nawet kilkadziesiąt tysięcy dochodu miesięcznie.

Zarabianie na blogu podróżniczym

Wiele osób zastanawia się, jak zarabiać na blogu podróżniczym. Bo chyba nie ma nic piękniejszego niż oddawanie się pasji i zarabianie na niej pieniędzy? Blog podróżniczy oferuje równie szerokie możliwości, co blog kulinarny, modowy czy kosmetyczny.

zarabianie na blogu podróżniczym

Prowadząc stronę o tematyce podróżniczej, trzeba oddać się pasji w 100%, być szczerym i autentycznym. Musisz przecież jakoś zachęcić czytelnika do odwiedzenia opisywanego miejsca. Niestety wielu blogerów opisuje swoje przygody z podróży z perspektywy wczasowicza, omijającego najciekawsze atrakcje. Ludzie nie chcą czytać o piciu drinków nad basenem, lecz oczekują konkretnych informacji o nietypowych miejscach, kulturach czy smakach.

Polecaj – zarabiaj!

Blog podróżniczy daje ogromne możliwości zarabiania na afiliacji. Pisząc o swoim pobycie, możesz polecać:

 • miejsca wart odwiedzenia,
 • hotele oraz apartamenty,
 • ubezpieczenia podróżne,
 • najdogodniejsze połączenia lotnicze.

Jakie platformy afiliacyjne sprawdzą się na blogu podróżniczym?

 • Amazon (zarobisz na polecaniu książek, sprzętu przydatnego w podróży);
 • Booking.com oraz AirBnB (otrzymasz prowizję za nocleg wykupiony z twojego polecenia);
 • Skyscanner (otrzymasz prowizję, jeśli ktoś zarezerwuje lot z twojego polecenia);
 • Programy afiliacyjne oferujące ubezpieczenia podróżne, np. www.programpartnerski.pl (otrzymasz prowizję za pośrednictwo w sprzedaży ubezpieczenia turystycznego).

Włącz reklamy kontekstowe

Powierzchnię reklamową na blogu możesz sprzedawać, jak i wykorzystywać pod reklamy Adsense, o czym pisaliśmy wcześniej, odnosząc się do innych tematyk. Wdrożenie reklam Google Adsense na twój blog zajmie ci kilka minut. Dzięki temu będziesz mógł zarabiać pieniądze od zaraz.

Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością reklam. Zbyt duża ilość oraz ich „nachalność” może zniechęcić czytelników do odwiedzenia twojego bloga, mimo że będzie on pełen wartościowych treści.

Sprzedawaj zdjęcia

Jako profesjonalny bloger i podróżnik, zapewne znasz się także na fotografii. A dzięki temu jesteś już o krok od możliwości sprzedawania swoich zdjęć. Aby zainteresować odbiorców swoimi fotografiami, musisz być obecny w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. To właśnie dzięki nim będziesz miał możliwość obnażyć światu swój fotograficzny potencjał.

Wielu podróżników sprzedaje swoje zdjęcia także za pośrednictwem platformy 500px. Warto założyć na niej konto i przekonać się, jak i na jakich warunkach możesz sprzedać swoje fotografie.

Inne sposoby zarabiania na blogu podróżniczym

Mniej popularne, choć dochodowe sposoby na zarobienie na blogu, to nagrywanie filmów oraz podcastów. Udostępniając tego typu multimedia na blogu oraz w serwisie YouTube możesz zarobić dodatkowe pieniądze, ponieważ YouTube również oferuje zarabianie na wyświetlaniu reklam.

Na jakich blogach można zarabiać?

Blog parentingowy

Tego typu blogi zazwyczaj prowadzone są przez rodziców i cieszą się ogromną popularnością. Oprócz zamieszczania informacji na temat rozwoju dziecka oraz jego wychowania, możesz także zarabiać poprzez afiliację, wpisy sponsorowane czy chociażby reklamę kontekstową.

Blog o nowościach ze świata technologii

Ten rodzaj witryn internatowych ceniony jest szczególnie przez mężczyzn. Prowadząc bloga o nowościach ze świata elektroniki oraz technologii, przyciągniesz sponsorów oferujących różnego rodzaju współpracę, jak chociażby barter. Oczywiście afiliacja, czy posty sponsorowane to świetny sposób, który pozwoli zmonetyzować ruch na twoim blogu.

Blog edukacyjny

Rozwój osobisty to pojęcie, które w ciągu ostatnich lat nabrało znaczenia. Większość z nas marzy o rozwoju, a jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, możesz blogować w tematyce edukacyjnej. Dzięki temu z łatwością będziesz sprzedawać swoje kursy on-line czy e-booki. Na blogu edukacyjnym sprawdzi się również afiliacja czy reklama kontekstowa.

Oprócz tego, możesz zarobić, prowadząc:

 • blog modowy, skąd wzięło się popularne niegdyś pojęcie „szafiarka”;
 • blog o fotografii;
 • blog o grach komputerowych;
 • blog poświęcony marketingowi czy zarabianiu przez internet;
 • blog o zdrowiu i odchudzaniu;
 • blog na temat designu i wystroju wnętrz;
 • blog lifestylowy;
 • blog o książkach;
 • blog motoryzacyjny.

Każda tematyka bloga pozwoli ci zarabiać pieniądze. Pamiętaj, by blogować o tym, co cię kręci. Zmuszanie się do pisania o tematach, które cię nie interesują, sprawi, że prędzej czy później porzucisz swój blog.

Zarabianie na darmowym blogu – czy to możliwe?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najlepiej zarabiać na blogu, który oparty jest o platformę WordPress, ponieważ daje nam ona szerokie spektrum możliwości personalizacji oraz rozwoju bloga. Zyski można oczywiście generować także na darmowych platformach, jak chociażby Blogger, czyli usługa blogowa dostarczana przez Google.

zarabianie na blogu czy to możliwe

Jak zarabiać na darmowym blogu? W ten sam sposób, jak na każdym innym blogu! Wpisy sponsorowane, marketing afiliacyjny, sprzedaż różnego rodzaju produktów (fizycznych oraz cyfrowych) oraz reklama kontekstowa, np. Adsene, to metody, które sprawdzą się doskonale.

Jak włączyć zarabianie na blogu w Bloggerze?

 1. Zaloguj się do swojego konta na Bloggerze. Jeżeli posiadasz konto pocztowe Gmail, użyjesz tych samych danych do logowania.
 2. Wybierz bloga, na którym chcesz umieścić reklamy.
 3. W menu widocznym po lewej stronie wybierz opcję Zarobki, a następnie Utwórz konto Adsense.
 4. Następnie wprowadź adres e-mail w Gmailu, który jest powiązany z twoim kontem na platformie Blogger.
 5. Uzupełnij formularz, podając wszystkie niezbędne dane, po czym wybierz opcję Utwórz konto.
 6. W kolejnym kroku podaj szczegóły dotyczące wypłaty środków oraz zweryfikuj się, podając numer telefonu.
 7. Ostatni krok – kliknij Prześlij.

Kiedy skonfigurujesz swoje konto na Bloggerze, będziesz mógł wyświetlać reklamy pomiędzy postami oraz w kolumnach – po lewej bądź prawej stronie. Wszystko zależy od ustawień, które wybierzesz.

Zarabianie na blogu – statystyki

Portal www.growthbadger.com przeprowadził ciekawą ankietę na grupie ponad 1000 osób, dotyczącą zarabiania na blogu. Okazuje się, że blogerzy, którzy zarabiają powyżej 50 000 dolarów amerykańskich miesięcznie, kładą duży nacisk na SEO oraz ruch pozyskiwany z wyników organicznych. 70% blogerów osiągających dochody wyższe niż 50 000 dolarów deklaruje, że działają oni na blogu w sposób bardzo aktywny.

zarabianie na blogu statystyki

Jak pokazują wyniki ankiet, największym motywatorem do blogowania jest po prostu chęć zarabiania pieniędzy. Aż dwie trzecie ankietowanych blogerów deklaruje, że osiąganie zysków jest motorem napędowym blogowej działalności.

Zarabianie na blogu – ile można zarobić?

Wiele osób początkujących zastanawia się, ile można zarobić na blogu? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie.

Początkujący blogerzy zarabiają od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Być może nie są to kwoty satysfakcjonujące, ale wraz z rozwojem bloga oraz docieraniem do coraz szerszego grona odbiorców, zauważysz, że twoje zarobki rosną. Wiele osób liczących na łatwy zysk, zbyt szybko się poddaje. Każdy początkujący bloger powinien uzbroić się w cierpliwość i dać sobie czas. Rozwój strony wymaga wiele pracy, ale już po kilku miesiącach, to ty będziesz mógł doradzać innym, jak zarabiać na blogu, a być może nawet spieniężysz swoją wiedzę!

Zarabianie na blogu a podatki

Jeśli chodzi o zarabianie na blogu, podatki to kwestia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętaj, że z przychodów osiągniętych w ramach swojej działalności internetowej należy się rozliczyć. Jak to zrobić? Przepisy podatkowe nie precyzują tej kwestii dokładnie, a różne formy zarabiania na blogu mogą być rozliczane na różne sposoby. Inaczej zostanie rozliczona współpraca z markami, a inaczej zarobki z tytułu wyświetlania reklamy kontekstowej, np. Adsense. Aby mieć pełny obraz sposobów, w jaki można rozliczyć przychody z bloga, najlepiej skontaktować się z biurem doradztwa podatkowego lub wystąpić do Urzędu Skarbowego z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji.

Podsumowanie

Wiele osób pyta nas, czy pisząc bloga można zarabiać pieniądze? Odpowiedź brzmi: TAK, możesz zarabiać na blogu naprawdę duże pieniądze, choć początek twojej blogowej działalności może być niepewny. Pamiętaj o jednym – nie poddawaj się! Każdy bloger, kiedyś zaczynał zaczynał. Nawet ci, którzy dziś zarabiają setki tysięcy dolarów miesięcznie, zaczynali od zera, mając jedynie ogólny zarys swojej blogowej działalności.

Istnieje wiele metod zarabiania na blogu, ale najbardziej dochodowe to:

 • marketing afiliacyjny, np. NutriProfits;
 • publikowanie postów sponsorowanych (współpraca z markami);
 • sprzedaż własnych produktów;
 • wyświetlanie reklam na blogu.

Warto wykorzystać wszystkie powyższe metody, aby zdywersyfikować źródła dochodów.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi znalazłeś odpowiedź na pytanie: jak zarabiać na blogu? Liczymy, że powyższy wpis będzie źródłem niekończących się inspiracji oraz początkiem dobrej passy w monetyzowaniu twojej witryny!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *