zarabianie przez internet

Zarabianie przez internet – Jak zarabiać w internecie? 8 sposobów!

Zarabianie przez internet to czynność, którą chciałoby praktykować wiele osób. Jest to szalenie popularny temat, którego atrakcyjność stale rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kto nie chciałby zarabiać, nie wychodząc z ciepłego łóżka?

Właśnie w ten sposób często jest promowane zarabianie w internecie. Na początku wygląda to obiecująco, ale niestety bardzo szybko wiele osób spotyka się z rzeczywistością. Niestety, ale zarabianie online nie jest aż tak proste, jak mogłoby się to wydawać.

Zarabianie za pośrednictwem internetu pozwala zgromadzić naprawdę duże pieniądze. Wiele osób zbudowało dzięki temu ogromne majątki, przez co zdarza się, że osoby początkujące zbyt szybko zaczynają wierzyć we własny sukces.

Osoba, która nigdy nie miała do czynienia z zarabianiem w Internecie, prawdopodobnie nie zbije kokosów ani w tydzień, ani w rok. Prawdopodobnie, ponieważ czasami zdarzają się niewiarygodne wyjątki.

Dlaczego już na wstępie jest tak rozczarowująco? Drogi czytelniku lub czytelniczko, chciałbym Cię uświadomić, że praca w internecie to praca jak każda inna i wymaga nie tylko zaangażowania, ale także pewnych umiejętności. Oczywiście może to również zależeć od drogi, jaką wybierzesz, ale im trudniejsza ona będzie, tym większe pieniądze do zgarnięcia.

Przygodę z zarabianiem w internecie warto rozpocząć od postawienia sobie niewygórowanych celów – na przykład dorobienia do wypłaty. Pozwoli Ci to zdecydowanie dłużej wytrwać w nowym zajęciu, które być może w przyszłości stanie się Twoim sposobem na życie.

Dzięki temu obszernemu poradnikowi poznasz różne metody zarabiania przez internet, a także dowiesz się, które z nich pozwalają najwięcej zarobić. Dowiesz się również, na co uważać, żeby nie stracić swojego cennego czasu na nieskuteczne metody zarabiania w internecie.

Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli poważnie zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z zarabianiem w internecie!

Spis treści

Sposoby na zarabianie w internecie

Najskuteczniejsze zarabianie w Internecie

Ile można zarobić w internecie?

Sposoby na zarabianie w internecie

Sposobów na zarabianie przez internet jest mnóstwo i tylko od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Przed Tobą lista metod na zarabianie online.

Poznasz zarówno najprostsze metody, które nie wymagają żadnego wkładu, a także zaawansowane sposoby, które wymagają dużego poświęcenia.

Przedstawimy Ci, w jaki sposób wygląda zarabianie dla każdej metody oraz na jakie zarobki można liczyć. Poznasz również plusy i minusy każdego sposobu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł choć trochę przybliży Ci, czym w rzeczywistości jest zarabianie pieniędzy w internecie.

1. Klikanie w reklamy

Klikanie w reklamy to bardzo stara metoda, która umożliwia zarabianie pieniędzy bez żadnego wkładu finansowego.

Wystarczy zarejestrować się na stronie do tego przeznaczonej (tzw. bux) i można rozpocząć przygodę z klikaniem w reklamy.

W panelu dostępna jest lista reklam, które należy „wyklikać”, aby otrzymać wynagrodzenie. Rejestrując się w kilku panelach jednocześnie, można liczyć na jeszcze większe wynagrodzenie.

Brzmi to pięknie, prawda? Czy rzeczywiście klikanie w reklamy to dobra metoda na zarabianie przez internet?

Niestety na klikaniu w reklamy nie da się zbudować dochodowego biznesu. Przy dobrych stawkach za jedno kliknięcie i obejrzenie reklamy (tak, każdą z reklam trzeba obejrzeć przez około 10-30 sekund) możemy liczyć na 1, może 2 grosze.

Ponadto liczba reklam często jest ograniczona. Limit zależy od serwisu, ale zwykle może wahać się w granicach 10-50 reklam dziennie.

To ile jest reklam, zależy również od reklamodawców. Jeżeli nie będzie ich zbyt wielu, reklam też nie będzie dużo.

Chociażby rejestrując się w wielu panelach jednocześnie, nawet dorobienie do wypłaty może być trudnym zadaniem. Klikanie w reklamy za euro czy dolary również nie będzie najbardziej dochodowym biznesem. Można powiedzieć, że waluta nie większego ma znaczenia.

Nie chcę Ci odradzać tej metody zarabiania online – decyzję podejmiesz samodzielnie czy warto zacząć zarabiać w ten sposób, ale musisz wiedzieć, że są lepsze metody.

Opinie na temat klikania w reklamy często są jednoznaczne. „Szkoda czasu na takie zabawy” – można przeczytać na niejednym forum (fot. 1.1).

klikanie w reklamy opinie
(fot. 1.1)

Oczywiście w Internecie (głównie na forach o zarabianiu) można znaleźć liczne polecenia stron do klikania w reklamy (fot. 1.2). Upubliczniane są zrzuty ekranu pokazujące wysokie zarobki użytkowników. Skąd takie zarobki? Na pewno nie ze zwykłego klikania w reklamy.

popularność buxów
(fot. 1.2) Klikanie w reklamy jest cały czas popularnym zajęciem.

Na bux’ach można zarobić więcej na kilka sposobów.

Pierwszym z nich jest wykupienie specjalnych paczek (nie wszystkie buxy to oferują), dzięki którym otrzymujesz większe stawki za kliknięcia reklamy (fot. 1.3). Taka inwestycja zwykle potrafiła zwrócić się nawet dwukrotnie – „potrafiła”, ponieważ buxy swoje najlepsze czasy mają już za sobą. Dzisiaj na pewno taka inwestycja jest o wiele bardziej ryzykowna.

pakiety paidverts
(fot. 1.3) W jednym z popularnych zagranicznych bux’ów można ulepszyć swoje konto o pakiety mini i mega.

Do tego wiele serwisów tworzy atrakcyjne gry i zabawy dla swoich użytkowników (fot. 1.4), w których można powiększyć swoje saldo – tu jednak trzeba mieć dużo szczęścia.

gry w buxach
(fot. 1.4) Buxy potrafią zaoferować wiele ciekawych gier swoim użytkownikom.

Ostatnim sposobem na zwiększenie zarobków na klikaniu w reklamy jest stworzenie systemu poleconych.

Jeśli na forum zauważysz zaproszenie do rejestracji, to prawdopodobnie zastosowany został specjalny link polecający (fot. 1.5). Oznacza to, że jeżeli zarobisz na klikaniu w reklamy złotówkę, to osoba, która Ciebie zaprosiła, otrzyma jakiś % – na przykład 10 %, czyli 10 groszy. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Chcę tylko pokazać w jaki sposób zarabiają na tym najlepsi.

klikanie w reklamy sieć poleconych
(fot 1.5)

Najlepsi potrafią zaprosić za pomocą własnego unikalnego linka nawet setki nowych użytkowników. Wykorzystują do tego fora oraz własne strony internetowe. Co ciekawe, jeśli Ci zaproszeni użytkownicy zaproszą kolejne osoby, to od nich też otrzymają jakiś % – w tym przypadku już mniejszy, na przykład 5 %.

W ten sposób najlepiej zarabiający wytwarzają własne sieci poleconych, które na nich zarabiają. Teoretycznie najlepsi w ogóle nie muszą klikać w reklamy, żeby zarabiać (fot 1.6).

paidverts poleceni użytkownicy
(fot 1.6) Na popularnym „klikaczu” topowy użytkownik zebrał aż prawie półtora miliona osób poleconych, z czego niespełna 10 tys. użytkowników jest cały czas aktywnych.

Nie chcę Cię zniechęcać do klikania w reklamy, ale zaczynając kompletnie od zera, trudno jest nawet dorobić do wypłaty w ten sposób. Decyzję musisz podjąć samodzielnie.

Przy wyborze buxa warto uważać na to, by nie trafić na SCAM. Niestety, klikanie w reklamy przyciąga wielu oszustów, którzy oferują bardzo atrakcyjne stawki za klikanie. Zlecona wypłata nigdy nie zostaje zrealizowana.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tzw. surfbarach. Niegdyś był bardzo popularny surfbar, który oferował instalację małego okienka z reklamami na ekranie komputera. Zarobek z wyświetlania reklam był tak niski, że nie starczyłoby nawet na opłacenie rachunku za prąd, który wykorzystuje komputer.

Podsumowanie: zarabianie przez internet na klikaniu w reklamy to czasochłonne i mało opłacalne zajęcie. Zarobienie większych pieniędzy niż pozwala na to samo klikanie, jest uzależnione z rozbudową swojej siatki poleconych lub kupowaniem specjalnych pakietów o ile serwis oferuje taką możliwość. Warto pamiętać, że wykupienie pakietu wcale nie jest gwarancją pewnego zwrotu. Istnieją zdecydowanie lepsze metody na zarobienie pieniędzy w internecie. Zarabianie na klikaniu najlepsze lata ma już dawno za sobą. Czy warto klikać? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samodzielnie.

2. Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet to od lat bardzo popularna metoda na dorobienie pieniędzy.

Ta metoda zarabiania w Internecie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wypełnianie ankiet za pieniądze jest bardzo proste.

Strony, które oferują wypełnianie ankiet, nagradzają swoich użytkowników gotówką, bonami do niektórych sklepów, a także nagrodami rzeczowymi.

Jest to na pewno ciekawsze zajęcie niż klikanie w reklamy. Na wypełnienie jednej ankiety należy poświęcić od kilku minut do nawet pół godziny. Przekłada się to na zarobki w postaci od kilku do kilkunastu złotych za wypełnienie jednej ankiety.

Naturalnie liczba ankiet jest ograniczona i ciężko będzie w jeden dzień zarobić duże pieniądze. Nowe ankiety mogą pojawiać się rzadko, ale rejestrując się jednocześnie w wielu serwisach, można spodziewać się ich regularnego wypełnienia.

Idealnym tego przykładem jest użytkowniczka 11natinka11, która prowadzi dziennik pracy na zarabiam.com. Jest to najpopularniejszy dziennik związany z ankietami na forum, który zebrał już ponad 3000 odpowiedzi! Ten dziennik może być idealną motywacją i inspiracją dla osób, które chcą dorobić na wypełnianiu ankiet.

wypełnianie ankiet dziennik pracy

11natinka11 w poście #3145 dokonała podsumowania roku 2019. Przez cały 2019 rok użytkowniczka forum zarobiła łącznie ponad 5000 zł na samym wypełnianiu ankiet. Aby tego dokonać, musiała zarejestrować się na 21 różnych stronach. Z wpisu wynika, że łącznie 11natinka11 zarobiła około 9400 zł, wykorzystując jeszcze kilka innych stron zarobkowych. To prawie 800 zł miesięcznie!

Wypełnianie ankiet wygląda bardzo obiecująco, ale ta metoda ma również kilka wad.

Zarabianie na ankietach na dłuższą metę może stać się nudne i mało interesujące.

Ponadto nie zawsze możemy być zakwalifikowani do wypełnienia badania przez nie spełnienie odpowiednich wymogów.

Na niektórych portalach badawczych bardzo rzadko pojawiają się nowe ankiety, przez co długo trzeba czekać na osiągnięcie minimum do wypłaty.

Minimum do wypłaty na niektórych stronach może być dość wysoko zawieszone.

Ważne: w jednym serwisie można założyć tylko jedno konto!

Poza tym zarabianie na ankietach to dobry sposób na to, by dorobić sobie do domowego budżetu. Jak pokazuje użytkowniczka forum zarabiam.com średnie kwoty miesięczne mogą wynosić nawet około 800 zł.

Jednak ten sposób, podobnie jak klikanie w reklamy, raczej nie powinien być traktowany jak zwykła praca. Wykorzystując sprawdzone portale badawcze można liczyć jedynie na ułamek tego, co otrzymamy w normalnej pracy.

Na szczęście niektóre portale badawcze dla swoich użytkowników oferują program partnerski. Wystarczy, że zaprosisz nowego użytkownika za pomocą tzw. refa (link afiliacyjny) i dzięki temu otrzymasz dodatkowe wynagrodzenie.

Regulaminy polecania mogą znacznie różnić się między sobą dla różnych stron, dlatego warto zawsze dobrze się z nimi zapoznać. Na przykład popularny portal badawczy myiyo.com oferuje swoim użytkownikom 0,5 Euro za jedną zaproszoną osobę, która poprawnie wypełni przynajmniej jedną ankietę.

Mając możliwości zapraszania nowych osób do portali badawczych, oprócz pieniędzy za wypełnianie ankiet można otrzymać pieniądze za polecanie. Zapraszać nowe osoby można, chociażby za pomocą dowolnego forum, portali społecznościowych czy własnej strony internetowej.

Pamiętaj, że dołączenie do rzetelnych portali badawczych jest w pełni darmowe. Jeśli którakolwiek firma oczekuje opłaty wstępnej za udział w programie badawczym, zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ w ten sposób najczęściej działają oszuści, którzy kuszą internautów bardzo atrakcyjnymi stawkami. Koniecznie sprawdź dane firmy i regulamin na takiej stronie.

Podsumowanie: Zarabianie pieniędzy na wypełnianiu ankiet to dobry sposób na dorobienie do domowego budżetu. Rejestrując się w wielu portalach jednocześnie, można liczyć na regularne wypełnianie ankiet i zarobki nawet rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zarobione pieniądze można wypłacić dopiero po osiągnięciu wyznaczonego limitu do wypłaty.

3. Zarabianie na social mediach

Kiedyś nikt nie przypuszczał, że za pomocą portali społecznościowych możliwe będzie zarabianie przez internet. Dziś okazuje się, że można na tym zbić prawdziwą fortunę.

Najpopularniejsze social media to przede wszystkim Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, SnapChat, czy chociażby od niedawna Tik Tok.

social media

Na social mediach zarabiać można na 3 różne sposoby.

Pierwszym sposobem jest promowanie własnych produktów lub usług.

Drugim sposobem jest reklamowanie cudzych produktów za pomocą kontraktów z markami lub za pomocą afiliacji (programy partnerskie; o tym piszemy w dalszej części artykułu).

Trzecim sposobem jest prowadzenie czyichś social mediów za pieniądze.

Reklamowanie produktów i usług

Aby w ogóle rozpocząć sprzedawanie własnych produktów na social mediach trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy dam radę dotrzeć do grupy docelowej, która będzie zainteresowana moimi produktami lub usługami.

Zaczynając przygodę na Instagramie od 0, zdobycie followersów, którzy staną się Twoimi klientami, może być bardzo trudnym zadaniem. Jeżeli dysponujesz budżetem, możesz skusić się na płatne reklamy.

Współpraca z programem partnerskim

Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż własnych produktów, dobrym rozwiązanie może okazać się afiliacja. Wystarczy wybrać program partnerski i od razu można zacząć zarabiać bez podpisywania żadnej umowy.

Najlepsze programy partnerskie oferują swoim partnerom nawet kilkadziesiąt procent prowizji od jednej sprzedaży. Ty nie musisz zbierać zamówień i ich realizować. Twoim zadaniem jest tylko promowanie produktów za pomocą własnych linków afiliacyjnych, które znajdują się w panelu programu partnerskiego.

Prowadzenie cudzych social mediów

Wiele osób utrzymuje się z prowadzenia cudzych social mediów. Prowadzenie jednego profilu dla lokalnie działającej firmy nie stanie się dochodowym biznesem, ale decydując się na współpracę z wieloma markami jednocześnie, można liczyć na nieprzeciętne wynagrodzenie.

Najszybszą metodą zarobku na pewno będzie prowadzenie cudzych social mediów. Aby nawiązać współpracę z jakąś firmą, warto dołączyć do jednej z wielu facebookowych grup poświęconych reklamie w internecie.

Dwie pierwsze metody wymagają zdecydowanie więcej wysiłku, ale pozwalają też o wiele więcej zarobić. Popularni influencerzy raczej nie narzekają na zarobki – za jeden post reklamowy najlepsi w Polsce zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

4. Prowadzenie własnej strony internetowej

Prowadzenie własnej strony internetowej to bardzo atrakcyjna forma zarabiania przez internet. Istnieją osoby, które zbudowały na tym ogromne majątki, a ich miesięczne wpływy to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie mam tu na myśli popularnych sklepów, a jedynie blogerów czy właścicieli różnych serwisów.

Nie mając żadnych umiejętności związanych z promowaniem stron internetowych, zarobienie jakichkolwiek pieniędzy może być trudnym zadaniem, ale na szczęście nauka w tym zakresie nie jest trudna.

Pierwszym etapem jest na pewno odpowiedzenie sobie na pytanie, jaką właściwie stronę chcesz prowadzić i w jaki sposób na niej zarabiać?

Ja strony stworzone pod zarobek dzielę na 3 rodzaje: blog, serwis informacyjny, wortal informacyjny. Możesz także prowadzić swój sklep internetowy pod dropshipping, ale więcej na ten przeczytasz w dalszej części artykułu.

Na blogu możesz sprzedawać siebie. Istnieje wiele blogów modowych, podróżniczych, motoryzacyjnych i wiele, wiele więcej. Pisz o tym, co lubisz robić w życiu i zarabiaj na reklamach kontekstowych, programach partnerskich, współpracy z markami, artykułach sponsorowanych i nie tylko.

Przykładem serwisu informacyjnego jest onet.pl. Takie strony poruszają tematy z wielu kategorii. Na jednej stronie możesz pisać jednocześnie na przykład o urodzie i motoryzacji. Prowadzenie serwisu daje duże możliwości zarobkowe, ale wymaga też bardzo dużo pracy.

Onet.pl to dobry przykład strony internetowej, na jakiej można zarabiać krocie. Na przykład, żeby kupić artykuł sponsorowany na stronie kobieta.onet.pl, trzeba wyłożyć przynajmniej 1845 zł. Najdroższa oferta, która daje więcej możliwości, kosztuje blisko 5000 zł (fot. 4.1)!

artykuł sponsorowany cena
(fot. 4.1) dane pochodzą ze strony linkhouse.co

Wortalem nazywa się strony, które trzymają się ściśle tylko jednej kategorii. Wortalem więc może być strona poświęcona tylko motoryzacji. Wymaga zdecydowanie mniej pracy niż duży serwis, ale ogranicza nas tylko do jednej kategorii.

Stworzenie strony internetowej to jedno, ale dotarcie do potencjalnych klientów to drugie. Aby strona zarabiała pieniądze, konieczne jest zbudowanie ruchu.

Zbudować ruch na stronie można na wiele sposobów. Najprostszym jest wykupienie reklam w Google Ads czy Facebook Ads, ale to jednak sporo kosztuje. Stronę można promować za pomocą chociażby social mediów, ale według mnie najlepszym darmowym* sposobem zbudowania ruchu na stronie jest SEO.

* samodzielne pozycjonowanie stron może być darmowe, ale zainwestowanie pieniędzy może przyczynić się do uzyskania jeszcze lepszych efektów.

Jeśli Twoja strona będzie naprawdę przyzwoita, może być dobrze pozycjonowana w wyszukiwarce Google. Oczywiście wyszukiwarek jest mnóstwo, ale jak na razie tylko ta jedna liczy się w Polsce.

Stronę internetową można stworzyć wyłącznie z myślą o zarabianiu pieniędzy przez internet. I takich stron jest mnóstwo.

Zwykle osoby zarabiające na stronach internetowych decydują się na programy partnerskie. Dają one naprawdę wiele możliwości. Temu tematowi poświęcimy kolejną część artykułu.

5. Zarabianie na programach partnerskich

Czym tak właściwie są programy partnerskie? Krótko mówiąc, są to strony, które umożliwiają zarabianie pieniędzy poprzez promowanie różnych produktów i usług.

Co można promować za pośrednictwem programów partnerskich? Dosłownie wszystko.

Promować można produkty i usługi z wielu kategorii. Najwięcej zarobić można na kredytach, chwilówkach, zakładaniu kont w bankach, suplementach diety.

Gdzie można promować produkty i usługi programów partnerskich? Praktycznie wszędzie, ale najlepiej zapoznać się z regulaminem programu partnerskiego – tam zapisane są dozwolone metody promocji.

Afilianci najczęściej wykorzystują własne strony internetowe i social media.

Na przykład program partnerski NutriProfits oferuje suplementy diety z wielu kategorii. Osoby prowadzące blogi nt. urody mogą zarabiać na sprzedaży wysokiej jakości suplementów diety.

nutriprofits prowizje, nutriprofits ile można zarobić, nutriprofits prowizje za sprzedaż

Jedną z metod może być chociażby wspomniana w poprzednim punkcie strona internetowa. Na przykład średnia miesięczna liczba wyszukań dla frazy „tabletki na odchudzanie” według Ahrefs.com sięga blisko 20 000. Wyobraź sobie, że Twoja strona internetowa zajmuje pierwszą pozycję pod tą frazą.

Taka forma zarabiania przez Internet jest bardzo atrakcyjna. Wybierając odpowiedni program partnerski, można liczyć na naprawdę wysokie prowizje. Ogromną zaletą jest fakt, że naszym zadaniem jest tylko pozyskiwanie klientów, a cała reszta w ogóle nas nie interesuje.

Jeżeli posiadasz stronę internetową, która cieszy się zainteresowaniem, koniecznie znajdź program partnerski, którego produkty spełnią oczekiwania odwiedzających osób.

Jeżeli masz stronę o podróżach – reklamuj oferty biura podróży. Jeżeli masz stronę o zdrowiu lub urodzie – reklamuj suplementy diety lub kosmetyki. Jeżeli masz stronę o motoryzacji – reklamuj opony, kosmetyki czy oleje. Jeżeli masz stronę finansową – reklamuj konta bankowe lub kredyty. Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele!

Jeśli nie masz strony internetowej, możesz wybrać inną metodę (np. filmy na YouTube) lub stworzyć własną witrynę. Dobrze prosperująca strona może być gwarancją pasywnego dochodu.

Ile można zarobić? To zależy. Na przykład sprzedając jeden z suplementów oferty NutriProfits, możesz liczyć na przynajmniej kilkadziesiąt złotych prowizji. Najlepsi potrafią zarabiać nawet po kilka tysięcy złotych dziennie. Jeśli sprzedasz każdego dnia 4 produkty, na Twoje konto codziennie będzie wpływać około 200 zł.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programów partnerskich, koniecznie sprawdź nasz ranking programów partnerskich. Dowiesz się tam, nie tylko gdzie warto założyć konto, ale także, z jakich metod promocji najlepiej skorzystać.

Niektóre programy partnerskie oferują swoim partnerom system poleconych, co pozwala zarabiać jeszcze więcej. Zapraszając nowe osoby do programu partnerskiego, można liczyć na około 5-10% tego, co zarobią. Jednak nie wszystkie programy partnerskie oferują taki system.

Zarabianie na programach partnerskich dla wielu ludzi jest sposobem na życie, a inni wykorzystują takie programy tylko po to, by dorobić do wypłaty. Jedno jest pewne – pozwalają zarobić ogromne pieniądze, ale trzeba na to ciężko pracować.

6. Prowadzenie sklepu internetowego (dropshipping)

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu stron internetowych. W punkcie czwartym została opisana metoda zarabiania na własnej stronie internetowej typu blog, portal lub wortal.

Ciekawą formą zarabiania przez internet jest również prowadzenie własnego sklepu internetowego pod postacią dropshippingu.

Dropshipping to nic innego jak sprzedaż produktów bez ich fizycznego posiadania. Możesz samodzielnie nawiązać współpracę z hurtownią lub zarejestrować się na stronie dowolnie wybranego pośrednika.

Twoim zadaniem jest w zasadzie tylko stworzenie sklepu i dotarcie do potencjalnych klientów. Wszystkie zamówienia przejmuje hurtownia i to ona je realizuje. Ty otrzymujesz z tego część ze sprzedaży.

Dzięki dropshippingowi możesz poświęcić 100% swojego czasu na rozwój sklepu. Zadbaj o dobrą optymalizację, profile social media, pozyskiwanie organicznego oraz płatnego ruchu i zacznij zarabiać.

Co można sprzedawać za pośrednictwem dropshippingu? Dosłownie wszystko! Od ubrań, po kosmetyki, zabawki czy elektronikę.

7. Zarabianie na zdjęciach

Zarabianie na zdjęciach stockowych to mało popularny temat w Polsce, a szkoda, ponieważ może być idealnym wyborem dla osób, które kochają fotografię.

Agencja iStockphoto każdego tygodnia wypłaca swoim partnerom (w tym fotografom) około 1,5 mln dolarów. To pokazuje, że biznes na sprzedaży zdjęć może być opłacalnym zajęciem.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile można zarobić na sprzedaży swoich zdjęć. Na pewno zależy to od wielu czynników. Najlepiej zarabiający fotograf stockowy na świecie, Juri Arcurs, każdego miesiąca sprzedaje ponad 60 tys. zdjęć i grafik, co zapewnia mu przynajmniej 100 tys. dolarów w skali roku (dokładne sumy nie są znane, ale szacuje się, że mogą być znacznie wyższe. W samym styczniu 2008 roku zarobił 64 tys. dolarów).

Zaczynając od zera, po pierwszym miesiącu publikacji zdjęć na pewno nie zarobisz dużych pieniędzy, ale wrzucając regularnie nowe zdjęcia, które będą cieszyć się popularnością, z całą pewnością zauważysz jak wypłata będzie się zwiększać.

Na stronie microstock.com.pl możemy przeczytać, że przy około 250 opublikowanych pracach zarobek autora przekracza 2400 zł miesięcznie.

To ile zarobisz na bankach zdjęć, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Z tego biznesu wiele osób się utrzymuje, ale wymaga to dużego zaangażowania.

fotograf

Jednak zdjęcia to nie tylko serwisy stockowe. Istnieją inne metody na to, by zarobić pieniądze na fotografii za pomocą Internetu.

Dobrym pomysłem może być branie udziału w konkursach fotograficznych. Przy odrobinie szczęścia można zacząć zdobywać nagrody pieniężne.

Dobrym pomysłem może być również prowadzenie instagrama lub bloga z własnymi zdjęciami. Jeśli zbudujesz wokół swojej twórczości rzeszę stałych fanów, możesz zacząć zarabiać, chociażby na reklamowaniu sprzętu fotograficznego.

Internet można również wykorzystać do reklamowania swoich usług fotograficznych. Na pewno w Twojej okolicy, bez względu na to, gdzie mieszkasz, znajdzie się przynajmniej kilka chętnych osób na sfotografowanie jakiejś ciekawej imprezy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób zarabiać na własnych zdjęciach koniecznie przeczytaj nasz artykuł Zarabianie na zdjęciach – Jak zarabiać na fotografii?.

Tymczasem reklamowanie swoich usług fotograficznych w Internecie możemy podpiąć pod już pod freelancing, który na naszej liście jest kolejnym sposobem na zarabianie przez internet.

8. Praca jako Freelancer

Tłumacz Google mówi nam, że freelancer to inaczej wolny strzelec. W ten sposób określa się osobę, która wykonuje zadania wyznaczone przez zleceniodawcę na podstawie umowy innej niż umowa o pracę.

Bycie freelancerem ma wiele zalet. Przede wszystkim freelancer sam sobie jest szefem, pracuje, kiedy chce i gdzie chce. Wielu freelancerów pracuje we własnym domu. Inni wynajmują własne biura lub nawet pracują w kawiarniach/barach.

praca jako freelancer

Taka forma pracy może wiązać się z kilkoma wadami, ale to całkowicie normalne. Freelancing nie zapewnia stałego wynagrodzenia – zarabiamy tyle, ile wypracujemy.

Wielu profesjonalistów jednak nie narzeka i zarabia naprawdę porządne pieniądze, grubo powyżej średniej krajowej. Inni w ten sposób tylko dorabiają w wolnym czasie.

Freelancerem teoretycznie może zostać każdy, ale potrzebne do tego są pewne umiejętności. Wróćmy na chwilę do zarabiania na własnych zdjęciach – osoba, która nie potrafi robić dobrych zdjęć i nie ma odpowiedniego sprzętu fotograficznego, raczej nie spotka się z zainteresowaniem zleceniodawców.

Do tego decydujące może być też portfolio – jeśli potencjalny klient widzi, że brakuje Ci doświadczenia, raczej nie powierzy Ci sfotografowania jego ślubu.

Przejdźmy do konkretów.

Freelancer – popularne zawody

Nawet nie wiesz, jak wiele zawodów możesz wykonywać jako freelancer! Jednak nie mając żadnego doświadczenia, raczej niemożliwe jest zarabianie w ten sposób.

Popularne zawody wykonywane przez freelancerów to:

 • Grafik komputerowy,
 • Programista,
 • Fotograf,
 • Copywriter,
 • Dziennikarz,
 • Tłumacz,
 • Korepetytor,
 • Developer,
 • Montażysta filmowy,
 • Szkoleniowiec,
 • I wiele, wiele więcej.

Pod freelancing można podpiąć każdy zawód, który można wykonywać zdalnie. Dzisiaj coraz więcej firm działa z klientami na odległość.

Jeżeli posiadasz kwalifikacje w jednym z takich zawodów, być może freelancing jest właśnie dla Ciebie. Stwórz atrakcyjne portfolio i zacznij promować swoje usługi.

freelancerka

Jeszcze niedawno numerem 1 do reklamowania swoich usług były strony ogłoszeniowe poświęcone tylko freelancerom. Zresztą do dzisiaj są bardzo popularne.

Lista popularnych portali dla freelancerów:

Dzisiaj jednak najpopularniejszą metodą szukania zleceń przez freelancerów są grupy facebook’owe. Raczej nie ma branży, dla której nie powstałaby taka grupa. Jedna grupa potrafi skupiać nawet kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

Dobrym przykładem są grupy na facebooku poświęcone copywritingowi. Pod jednym postem napisanym przez zleceniodawcę może znaleźć się nawet kilkadziesiąt chętnych zleceniobiorców (fot. 7.1). To pokazuje, w jaką siłę obrosły grupy na Facebooku ostatniego czasu. Ponadto zamieszczenie ogłoszenia na grupie jest w pełni darmowe.

copywriting ogłoszenie facebook
(fot. 7.1)

Wiele osób zaczynających w freelancingu po pewnym czasie zakłada własne działalności gospodarcze. Taki krok przynosi wiele korzyści.

Najskuteczniejsze zarabianie w Internecie

Jak widzisz, sposobów na zarabianie w internecie jest mnóstwo, ale czy zastanawiałeś się, który z nich jest najlepszy/najbardziej skuteczny? Oczywiście trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ale po przeczytaniu naszej listy sposobów można wyciągnąć pewne wnioski.

Mogę Ci zasugerować, co ja uważam za najskuteczniejsze zarabianie przez internet. Według mnie najskuteczniejsze jest prowadzenia własnej strony internetowej w połączeniu z programami partnerskimi. Dlaczego?

Własna strona internetowa to przede wszystkim pełna niezależność. Możesz publikować na niej, co tylko zechcesz. Kluczowe jest to, że własny wortal lub portal jest dostępny w Internecie cały czas.

Z czasem prowadzenie strony internetowej może przestać wymagać od Ciebie ciężkiej pracy. Kiedy uzupełnisz ją w wartościowe treści i zadbasz o marketing (pozycjonowanie, Google Ads, Social Media itp.), może okazać się, że dysponujesz stroną, która zarabia na Ciebie każdego dnia bez żadnego działania.

Ludzie każdego dnia wyszukają w wyszukiwarce Google najróżniejsze hasła. Im więcej treści na stronie, tym więcej osób odwiedzających. Dodatkowo bycie na samej górze wyników wyszukiwania daje Ci szczególnie wysoki ruch na stronie. Dodając do tego płatne reklamy, można być w posiadaniu strony, którą każdego miesiąca będą odwiedzać dziesiątki lub setki tysięcy użytkowników.

Taką stronę warto zmonetyzować. Może warto wybrać wyświetlanie płatnych reklam? Wiele stron utrzymuje się w ten sposób i jest to niezła opcja, ale jedno kliknięcie reklamy to zwykle zysk liczony w około kilkunastu lub kilkudziesięciu groszach.

Możesz zdecydować się na publikowanie artykułów sponsorowanych. Jeżeli poznałeś już SEO, to pewnie wiesz, że odnośniki są bardzo ważne i bardzo cenne.

Wcześniej wspomniany onet za publikację jednego artykułu życzy sobie 4-cyfrowe kwoty. Jednak nie oszukujmy się, takie kwoty zarezerwowane są dla gigantów. Publikacja na „zwykłej” stronie to koszt zwykle od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Znaczenie ma wiele czynników – to temat na oddzielny artykuł.

Dlaczego akurat programy partnerskie? Już wcześniej zostało to w pewnym stopniu wyjaśnione, ale:

 • Otrzymujesz wysokie prowizje od sprzedaży,
 • Nie masz kontaktu z klientem,
 • Nie musisz mieć sprzedawanych dóbr,
 • Możesz skupić się tylko na rozwijaniu swojej strony.

Przykładem programu partnerskiego gdzie można dużo zarobić, jest NutriProfits.

Własna strona internetowa poświęcona zdrowiu i urodzie w połączeniu z NutriProfits jest w stanie generować zdecydowanie większe zyski niż przy wykorzystaniu innych metod zarabiania na własnej stronie.

Dużą zaletą współpracy z NutriProfits jest sprawny support, który pomaga nowicjuszom stawiać pierwsze kroki. Nie wiesz jak zabrać się za promowanie własnej strony? Nie wiesz jakie treści przyciągają odbiorców i sprzedają produkty? Wystarczy, że skontaktujesz się z supportem, a otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Ile można zarobić w internecie?

Jest to pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo z jednej strony można zarobić miliony, a z drugiej strony można nie zarobić nawet jednej złotówki. Składa się na to wiele czynników.

Większość specjalistów powiedziałaby, że głównym czynnikiem decydującym o tym ile zarobisz, jest wybór metody zarabiania. Ja jednak pokuszę się o stwierdzenie, że najważniejszym czynnikiem, a w zasadzie czynnikami są pomysł, zaangażowanie i cierpliwość. Wybór metody jest ważny, ale to drugi plan.

Wiele osób decydujących się na zarabianie online szybko spotyka się z rzeczywistością i w krótkim czasie rezygnuje z tego zajęcia.

Cierpliwość jest bardzo ważna, ponieważ niektóre metody wymagają czasu, zanim wygenerują pierwsze pieniądze.

Na przykład osoby zarabiające w NutriProfits potrafią bez problemu zarabiać po kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Za jedną sprzedaż można otrzymać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Dokonując kilku sprzedaży dziennie, można naprawdę dużo zarabiać.


Ostatnia aktualizacja Luty

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *